DSC_0120

W dziewiątej kolejce grupy mistrzowskiej hummel IV ligi lubelskiej Grom Różaniec wygrał na wyjeździe z Górnikiem II Łęczna 4:1 (2:1). Po dwie bramki dla Gromu zdobyli Jakub Paćkowskiego i Jakub Stefan. Spotkanie zostało rozegrane na obiekcie, gdzie w zakończonym już sezonie 2021/2022 odbywały się mecze PKO BP Ekstraklasy.

Przed meczem było pewno, że gospodarze będą chcieli przejąć inicjatywę i w pierwszych minutach tak się stało. Górnik utrzymywał się częściej przy piłce, ale Grom dobrze ustawiał się w defensywie i akcje gospodarzy kończyły się najczęściej na 30 metrze od bramki strzeżonej przez Wojciecha Markowicza. W 10. minucie Dawid Pigan zagrał do Jakuba Paćkowskiego, który płaskim strzałem pokonał bramkarza rywali. Odpowiedź zespołu z Łęcznej była natychmiastowa. Bramkę zdobył  Michał Szałachowski, który 10 dni temu zadebiutował w PKO BP Ekstraklasie. W kolejnych minutach Grom stworzył kilka dobrych okazji, po których ponownie mógł wyjść na prowadzenie. Próbujący lobować golkipera Jakub Stefan posłał piłkę nad poprzeczką, a w innej sytuacji jego strzał obronił bramkarz, Dawid Pigan trafił w słupek, a uderzenie Arka Kwiatkowskiego zostało zablokowane. Po stronie Górnika doskonałej sytuacji nie wykorzystał Martyn Oliver Robert. Napastnik gospodarzy pozostał bez krycia, ale “przeniósł” piłkę nad poprzeczką. W 42. minucie Dawid Pigan zagrał wzdłuż bramki, piłka trafiła do Jakuba Paćkowskiego, który nie miał problemu z wykorzystaniem znakomitej sytuacji.

Kilka minut po wznowieniu gry zespół z Różańca podwyższył prowadzenie. Po odbiorze Kamila Kapronia futbolówka trafiła do Dawida Pigana, ten prostopadle zagrał do Jakuba Stefana, a napastnik Gromu minął bramkarza i zdobył trzecia bramkę dla Gromu. W 68. minucie Jakub Stefan ponownie wpisał się na listę strzelców. Najlepszy strzelec zespołu w tym sezonie minął w polu karnym dwóch rywali i mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Mikołaja Kiliszka. W drugiej połowie napastnik Gromu mógł skompletować hattricka, ale po rzucie różnym oddał minimalnie niecelny strzał z linii pola karnego. W końcówce meczu tempo rozgrywania akcji znacznie spadło, ale zespół prowadzony przez trenera Marka Grelaka miał pod kontrolą to co działo się na boisku i bez problemu utrzymał prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego.

Często niecierpliwi kibice zadają nam pytanie: “Czy nie lepiej byłoby grać w okręgówce i wygrywać, niż w grupie mistrzowskiej IV ligi?” Dzisiaj drużyna odpowiedziała. Gra na ekstraklasowym obiekcie była dla nas olbrzymim wyróżnieniem (Konrad dziękujemy!) i potwierdzeniem, że idziemy w dobrym kierunku.

Górnik II Łęczna – Grom Różaniec 1:4 (1:2)

Bramki: 10′, 42′ Jakub Paćkowski, 54′, 68′ Jakub Stefan (Grom); 12′ Michał Szałachowski (Górnik).

Zmiany: 46′ Jacek Podolak za Piotra Misiąga, 46′ Maciej Chmura za Mikołaja Kulę, 64′ Konrad Puchacz za Arka Kwiatkowskiego, 70′ Jarosław Rak za Dawida Pigana, 80′ Wojciech Lis za Jakuba Paćkowskiego.

sklad gornik ii

Dodaj komentarz