DSC_0101

W ostatniej kolejce grupy mistrzowskiej hummel IV ligi lubelskiej Grom Różaniec wygrał na własnym stadionie z Powiślakiem Końskowola 3:2. Bramki dla Gromu zdobyli Jakub Stefan dwie i Konrad Puchacz.

W pierwszym kwadransie spotkania przewagę miał Powiślak. Goście stworzyli kilka sytuacji i jedną wykorzystali. W 9. minucie po podaniu za linię obrony Gromu piłkę opanował Jakub Pryliński i nie miał problemu z wykorzystaniem znakomitej okazji. Po kilkunastu minutach mecz się wyrównał, a momentami lepszy był zespół z Różańca. W 16. minucie w polu karnym faulowany był Jakub Stefan, ale sędzia nie reagował. Następnie groźne strzały oddali Volodymyr Halych i Jakub Paćkowski. Po tych uderzeniach skutecznie interweniował golkiper gości Michał Bicki. W 29. minucie ładną akcję strzałem kończył Arek Kwiatkowski. Uderzenie kapitana Gromu zablokował jednak obrońca. Po stronie gości ponownie na listę strzelców mógł wpisać się Jakub Pryliński, ale tym razem górą był Wojciech Markowicz. W 40. minucie Kacper Działo minął w polu karnym dwóch obrońców i uderzył w kierunku bramki. Piłka odbiła się od obrońcy i spadła pod nogi Jakuba Stefana, który tym razem bez problemu zakończył akcję trafieniem. Chwilę później Jakub Stefan mógł dać Gromowi prowadzenie, jednak tym razem skutecznie interweniował obrońca.

Drugą połowa rozpoczęła się od bramki dla Gromu. W 47. minucie po rzucie wolnym piłka trafiła do Jakuba Stefana, który płaskim strzałem przy dalszym słupku pokonał golkipera rywali. Powiślak odpowiedział w 60. minucie. Dwukrotnie efektownie interweniował Wojciech Markowicz, ale sędzia asystent zauważył, że przy drugiej futbolówka była już w bramce Gromu. Zespół z Różańca mógł szybko odpowiedzieć. Pomimo dogodnych sytuacji niecelne strzały oddali Arek Kwiatkowski i dwukrotnie Jakub Paćkowski. Swoje sytuację mieli również gości, ale bardzo dobrze w bramce spisywał się Wojciech Markowicz. W 84. minucie po dośrodkowaniu Arka Kwiatkowskiego i ładnym strzale głową Konrada Puchacza piłka wylądował w bramce Powiślaka! Grom mecz kończył w dziesiątkę, ponieważ drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Michał Mielniczek.

Grom Różaniec – Powiślak Końskowola 3:2 (1:1)

Bramki: 40′, 47′ Jakub Stefan, 84′ Konrad Puchacz (Grom); 9′, 60′ (Powiślak).

Zmiany: 46′ Mikołaj Kula za Kacpra Działo, 72′ Jarosław Rak za Dawida Pigana, 75′ Konrad Puchacz za Kamila Kapronia, 82′ Przemysław Kozyra za Jakuba Paćkowskiego.

Żółte kartki: Wojciech Markowicz, Michał Mielniczek x2.

Czerwona kartka: 90′ Michał Mielniczek za dwie żółte.