G

W trzeciej kolejce grupy spadkowej hummel IV ligi lubelskiej Grom Różaniec zremisował na własnym stadionie z Górnikiem II Łęczna. Bramkę dla Gromu zdobył Volodymyr Halych.

W pierwszej połowie lepiej prezentowali się goście i w 11. minucie udokumentowali to bramką. Po rzucie wolnym przy linii bocznej boiska, nieskutecznie piłkę wybijał Michał Mielniczek, ta trafiła do zawodnika Górnika, który tym razem dośrodkował precyzyjnie i Marcel Obroślak nie miał problemu z umieszczeniem futbolówki w bramce Gromu. Zespół z Łęcznej przed przerwą miał jeszcze dwie dogodne sytuacje po których mógł podwyższyć prowadzenie. W pierwszej jeden z zawodników trafił w słupek, a w drugiej interweniował Wojciech Markowicz. Gra Gromu nieco lepiej wyglądała w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. Nieskuteczni pod bramką Górnika byli jednak Jakub Paćkowski i Grzegorz Działo.

Po przerwie Grom przejął inicjatywę i już po jednej z pierwszych akcji  mogło być 1:1. Piłka po strzale Volodymyra Halych przeleciała jednak obok słupka. Grom grał lepiej niż przed przerwą, ale akcje najczęściej kończyły się przed polem karnym Górnika, który bronił korzystnego rezultatu i starał się przeprowadzać szybkie kontrataki. W 59. minucie po jednej z takich akcji gości wyszli dwoma zawodnikami na jednego obrońcę Gromu. Jednak nie potrafili wykorzystać tej przewagi i nie oddali nawet strzału. W 84. minucie stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał Paweł Perdun, który z linii pola bramkowego nie trafił w bramkę. Końcówka spotkania należała do zespołu z Różańca. W 85. minucie strzał z 16 metrów Volodymyra Halycha został zablokowany. W doliczonym czasie gry Volodymyr Halych zszedł z prawego skrzydła do środka boiska, minął dwóch rywali i pięknym strzałem z 25 metrów zdobył bramkę na 1:1.  Stający na bardzo wysokim poziomie mecz zakończył się podziałem punktów.

Grom Różaniec – Górnik II Łęczna 1:1

Bramki: 11′ Marcel Obroślak (Górnik), 90+2′ Volodymyr Halych (Grom).

Żółte kartki: Volodymyr Halych, Kamil Kaproń.

Zmiany: 82′ Mateusz Szczerba za Jakuba Paćkowskiego.