DSC_0650

W piątej kolejce hummel IV ligi lubelskiej Grom Różaniec wygrał na wyjeździe z POMem Iskrą Piotrowice 3:2 (1:0). Bramki dla Gromu zdobyli Jakub Paćkowski, Volodymyr Halych i Dawid Pigan.

W pierwszej minucie spotkania Jakub Paćkowski odebrał piłkę w środku boiska, zagrał do Jakuba Stefana, który oddał płaski strzał przy bliższym słupku. Skutecznie w tej sytuacji interweniował bramkarz gospodarzy. Następnie dwa rzuty wolne blisko pola karnego miał zespół z Piotrowic. Dwukrotnie pewnie piłkę złapał Wojciech Markowicz. Po dobrych 20 minutach POMu z każdą kolejną minutą lepiej prezentował się Grom. Efektem tego była bramka, którą w 30. minucie zdobył Jakub Paćkowskiego. Asystę zanotował Jakub Stefan, a akcję rozpoczął Kacper Działo, mijając na lewym skrzydle dwóch rywali. Zespół z Różańca miał dużo miejsca na 30 metrze od bramki POMu i kilkukrotnie oddał strzał z dystansu. Najbliżej trafienia był Volodymyr Halych. Po jego uderzeniu piłka o kilkadziesiąt centymetrów minęła słupek bramki strzeżonej przez Patryka Woźniaka. Przed przerwą strzał z kilku metrów oddał Jakub Stefan i problemy po tym uderzeniu miał golkiper, a zdaniem napastnika Gromu futbolówka była już w bramce.

W 54. minucie zespół z Różańca podwyższył prowadzenie. Po ładnej akcji Arek Kwiatkowski zagrał do Volodymyra Halycha, ten minął rywala i technicznym strzałem przy dalszym słupku pokonał Patryka Woźniaka. Po jednej z kolejnych akcji było już 0:3. Mikołaj Kula zagrał na skrzydło do Dawida Pigana, który wbiegł z piłką w pole karne, minął przeciwnika i trafił do bramki. Niestety w 72. minucie zespół z gminy Strzyżowice po rzucie różnym zdobył bramkę na 1:3. Na listę strzelców wpisał się Oskar Białek. Ten sam zawodnik kilka minut później został wyrzucony z boiska, po ataku na nogi Mikołaja Kuli. Nie podcięło to skrzydeł gospodarzom i w 78. minucie POM, po kolejnym stałym fragmencie gry, tym razem rzucie wolnym trafił do bramki Gromu po raz drugi. W 87. minucie sam na sam z bramkarzem wyszedł Dawid Pigan. Miał dużo czasu, ale uderzył obok słupka. W końcówce meczu gospodarze wrzucali futbolówkę w pole karne i liczyli na wyrównującą bramkę, celu jednak nie osiągnęli.

POM Iskra Piotrowice – Grom Różaniec 2:3 (0:1)

Bramki: 30′ Jakub Paćkowski, 54′ Volodymyr Halych, 66′ Dawid Pigan (Grom); 72′, 78′ (POM Iskra).

Żółte kartki: Volodymyr Halych, Jakub Stefan, Krzysztof Karwacki, Jacek Podolak, Michał Mielniczek, Wojciech Markowicz, Grzegorz Działo, Dawid Pigan

Czerwona kartka: 74′ Oskar Białek.

Zmiany: 60′ Wojciech Kos za Jakuba Paćkowskiego, 73′ Grzegorz Działo za Jakuba Stefana, 90′ Piotr Larwa za Arka. Kwiatkowskiego, 90′ +4 Krzysztof Karwacki za Mikołaja Kulę.

Przed meczem Norbert Parzych zastąpił w kadrze meczowej Wojciecha Lisa.