DSC_0144

W przedostatniej kolejce sezonu 2020/2021 Grom Różaniec przegrał na wyjeździe z Opolaninem Opole Lubelskie. Bramki dla Gromu zdobyli Grzegorz Działo, Kamil Kaproń i Janusz Birut.

Na początku meczu bardzo dobrej sytuacji nie wykorzystał Volodymyr Halych. Napastnik Gromu wyszedł sam na sam z bramkarzem i chciał go minąć. Niestety golkiper Opolanina to przewidział i zatrzymał futbolówkę. Następnie gospodarze zdominowali zespół z Różańca i od 11. do 17. minuty zdobyli trzy bramki. W 26. minucie Michał Mielniczek sfaulował w polu karnym rywala i sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na bramkę zamienił grający trener Opolanina Daniel Szewc, który tym meczem żegnał się z klubem. Jeszcze przed przerwą gospodarze zdobyli bramkę na 5:0.

Po przerwie padło jeszcze więcej bramek, ale udział w tym miał również Grom. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Grzegorz Działo, ale już dwa kolejne trafienia to zasługa Opolanina. W 78. minucie po ładnej akcji do bramki Opolanina trafił Kamil Kaproń, a chwilę później bramkę na 7:3 zdobył Janusz Birut. W doliczonym czasie gry zespół z Opola Lubelskiego po raz drugi wykorzystał rzut karny.

Opolanin Opole Lubelskie – Grom Różaniec 8:3 (5:0)

Bramki: 11′, 13′, 17′, 26′, 39′, 62′, 74′, 90+1′ (Opolanin); 55′ Grzegorz Działo, 78′ Kamil Kaproń, 79′ Janusz Birut.

Zmiany: 46′ Jakub Paćkowski za Kacpra Działo.

Żółte kartki: Michał Mielniczek, Volodymyr Halych.