Grom różaniec stadion

Już za 11 dni Grom Różaniec rozegra pierwszy mecz w rundzie wiosennej. Część kibiców właśnie wtedy z większą uwagą zacznie śledzić sytuację naszego klubu, ale większość korzysta z każdej okazji i dopytuje, co się dzieje w Gromie przed wznowieniem rozgrywek. Pandemia sprawiła, że komunikacja jest utrudniona i fani nie mogą nawet zobaczyć sparingów, dlatego w krótkim tekście odpowiadamy na te pytania. 

Okres przygotowawczy
Pod względem sportowym przygotowania do rundy wiosennej były zaburzone. W styczniu przeprowadzanie treningów i rozgrywanie meczów kontrolnych było niemożliwe z powodu wprowadzonych obostrzeń związanych z pandemią Covid-19. Z kolei w lutym nie sprzyjała pogoda. Prawie wszystkie treningi odbywały się na orliku w Różańcu, który był odśnieżany pięciokrotnie. Pomimo niesprzyjających warunków udało się zagrać sparingi ze Stalą Łańcut, Huczwą Tyszowce i Powiślakiem Końskowola. Wyniki gier kontrolnych nie mają większego znaczenie, ale wszystkie zakończyły się zwycięstwami rywalami (odpowiednio 3:1, 5:3, 6:0), co może być nieco niepokojące. W ostatni weekend lutego Grom miał zaplanowany sparing z MKS-em Rydymno, ale nie został on rozegrany. Boisko w Radymnie nie zostało odpowiednio przygotowane i gra na nim mogła być niebezpieczne dla zdrowia piłkarzy. Nie udało się też znaleźć terminu na obiektach ze sztuczną nawierzchnią i jedynym rozwiązaniem było przeprowadzenie w tym terminie dodatkowego treningu na orliku w Różańcu. W najbliższą sobotę o godzinie 16:30 Grom zagra ostatni sparing przed startem rundy wiosennej. Mecz zostanie rozegrany w Lublinie, a przeciwnikiem będzie miejscowa Lublinianka.
Sytuacja kadrowa
Na dotychczasowych treningach frekwencja była bardzo dobra, ale z powodu urazów nieregularnie trenuje aż pięciu zawodników. W niektórych przypadkach występy w pierwszych meczach ligowych stoją pod znakiem zapytania. Obecnie z Gromem trenują Dominik Parzych i Mateusz Szczerba, którzy prawdopodobnie wzmocnią kadrę przed rundą wiosenną. Dominik Parzych jest wychowankiem naszego klubu i w przeszłości przez wiele lat był pierwszym bramkarzem Gromu. W trwającym okienku transferowym nikt nie opuści zespołu prowadzonego przez trenera Bogdana Antolaka. Wszyscy zawodnicy, którzy reprezentowali nasz klub w rundzie jesiennej, znajdą się w kadrze na rundę wiosenną, co należy odbierać pozytywnie.
Dotacja 
Na 2021 rok Grom Różaniec ma otrzymać 90 tysięcy złotych dotacji z Urzędu Miejskiego w Tarnogrodzie. Można stwierdzić, że jest to pokaźna kwota, ale już osoby znające realia funkcjonowania klubu na poziomie IV ligi z pewnością tak nie myślą. Jest to jedna z najniższych, a możliwe, że najniższa dotacja ze wszystkich, które otrzymają kluby występujące w IV lidze lubelskiej. Koszty są zdecydowanie wyższe niż dotacja, dlatego Klub stara się pozyskiwać środki z innych źródeł m.in. z programów Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz innych instytucji. Grom może również liczyć na pomoc sponsorów. Należy jednak pamiętać, że takie możliwości mają też inne kluby i większość z nich korzysta.
Renowacja boiska
Najpóźniej w połowie marca zostanie przeprowadzona renowacja murawy na stadionie w Różańcu. Intensywna eksploatacja boiska jesienią doprowadziła do powstania wielu niewielkich nierówności i zbitych stref, co poza pogorszeniem jakości murawy wpływa negatywnie na gospodarkę wodną.  W ramach prac renowacyjnych, które przeprowadzi profesjonalna firma zostanie wykonana aeracja, piaskowanie i szczotkowanie. Pierwsze zabiegi z programu nawożenia zostały już wykonane.
Hummel IV liga
Zarząd Lubelskiego Związku Piłki Nożnej poinformował, że marka hummel została partnerem technicznym IV ligi. Na mocy podpisanej umowy rozgrywki prowadzone przez LZPN począwszy od rundy wiosennej sezonu 2020/2021 będą nosiły nazwę: „hummel” IV liga.
Dzięki tej współpracy Grom otrzymał pięć piłek meczowych hummel BLADE PRO MATCH. Głównym Partnerem umowy jak i dostawcą piłek jest firma AMH 365 SPORT.

Dodaj komentarz