DSC_0473

W dwunastej kolejce hummel IV ligi lubelskiej Grom Różaniec przegrał na własnym stadionie ze Startem Krasnystaw. Bramki dla Gromu zdobyli Dawid Pigan i Jakub Stefan.

Pierwsze minuty spotkania były wyrównane, ale z każdą kolejną akcją lepiej prezentował się Start. W 13. minucie po błędzie Kamila Przybysławskiego sam na sam z bramkarzem wyszedł Kryspin Florek. Zawodnik gości nie wykorzystał tej okazji, a chwilę później to Grom wyszedł na prowadzenie. Dawid Pigan zdecydował się na strzał z 20 metrów i piłka wpadła przy słupku bramki rywali. Kilkadziesiąt sekund później za dużo miejsca przed bramką Gromu miał Dominik Skiba i bez problemu to wykorzystał. W drugim kwadransie spotkania zespół z Krasnegostawu miał kilka dogodnych okazji, po których mógł wyjść na prowadzenie, ale strzały Aliby Antonio Lando obronił Michał Kucab. W 30. minucie Jarosław Rak zagrał do Jakuba Stefana, który strzałem z 7 metrów pokonał Krzysztofa Janiaka. W jednej z ostatnich akcji przed przerwą Jacek Podolak wyłożył piłkę Jarosławowi Rakowi, ale skrzydłowy Gromu nie oddał nawet strzału.

Chwilę po wznowieniu gry Piotr Misiąg mógł podwyższyć prowadzeniu Gromu, ale po rzucie wolnym uderzył nad poprzeczką. W 50. minucie Aliba Antonio Lando wbiegł z piłką w pole karne i według arbitra nieprzepisowo zatrzymał go Michał Mielniczek. Sędzie wskazał na jedenasty metr, a rzut karny na bramkę zamienił Dominik Skiba. W 57. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Mikołaj Kula i Grom musiał kontynuować mecz z brakiem jednego zawodnika. Miało to duży wpływ na dalszą grę zespołu z Różańca i od tego momentu zdecydowanie lepiej prezentowali się goście. W 60. minucie po rzucie wolnym i zamieszaniu pod bramką Gromu, Michała Kucaba pokonał Piotr Kożuchowski, dając Startowi prowadzenie. Efektem dobrej gry gości były kolejne bramki. W 69. minucie ładnym strzałem z pola karnego do bramki trafił Dominik Skiba. Kilka minut później Dominik Skiba wykorzystał rzut karny i ustalił wynik spotkania na 2:5. Po stronie Gromu najlepszą okazję do zdobycia bramki miał Konrad Puchacz, ale jego strzał z narożnika pola bramkowego obronił bramkarz.

Grom Różaniec – Start Krasnystaw 2:5 (2:1)

Bramki: 17′ Dawid Pigan, 30′ Jakub Stefan (Grom); 19′ Dominik Skiba, 50′ Dominik Skiba, 60′ Piotr Kożuchowski, 69′ Dominik Skiba, 77′ Dominik Skiba (Start).

Zmiany: 74′ Patryk Wróbel za Jarosława Raka, 75′ Jakub Paćkowski za Jakuba Stefana, 78′ Arek Kwiatkowski za Dawida Pigana, 78′ Przemysław Kozyra za Michała Mielniczka, 85′ Konrad Puchacz za Kamila Kapronia.

Żółte kartki: Mikołaj Kula x2, Michał Mielniczek, Kamil Kaproń, Jarosław Rak, Przemysław Kozyra.

Czerwona kartka: Mikołaj Kula (dwie żółte)

sklad start k

Dodaj komentarz