DSC_0254

W dziesiątej kolejce hummel IV ligi lubelskiej Grom Różaniec przegrał na wyjeździe ze Stalą Kraśnik.  Bramki dla Gromu zdobyli Jakub Stefan i Jakub Paćkowski.

W pierwszej połowie Grom nie prezentował się źle, ale gospodarze byli skuteczni i z łatwością wykorzystywali błędy. Już w 5. minucie Adrian Cybula otworzył wynik spotkania, a po kwadransie gry było 2:0. Po faulu Kamila Przybysławskiego rzut karny na bramkę zamienił Jakub Buczek. Jeszcze przed przerwą kolejne trafienia dla gospodarzy zaliczyli Jakub Zieliński i Dariusz Cygan. Zespół z Różańca nie był tak skuteczny. W pierwszych minutach dwukrotnie w dobrej sytuacji znalazł się Jakub Stefan. Po pierwszym strzale obrońca wybił piłkę z linii bramkowej, a drugi obronił bramkarz. Przed przerwą futbolówka wpadła do bramki Stali, ale sędzia odgwizdał faul na bramkarzu.

Druga połowa rozpoczęła się od bramki dla Gromu. Po rzucie rożnym, na strzał z woleja zdecydował się Jakub Stefan i pokonał Mateusza Wójcickiego. W 58. minucie Jakub Stefan ponownie mógł pokonać bramkarza rywali, ale tym razem nieczysto trafił w piłkę, ta otarła się o słupek i opuściła plac gry. Następnie po strzale Kamila Przybysławskiego udanie interweniował golkiper, a uderzenia Jakuba Stefana i Dawida Pigana były zablokowane. W 85. minucie Jacek Podolak zagrał prostopadłe podanie do Jakuba Paćkowskiego, który płaskim strzałem pokonał Mateusza Wójcickiego i było już 4:2. Niestety więcej bramek nie padło i takim wynikiem zakończyło się spotkanie. Zespół z Kraśnika w drugiej połowie też miał kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki, ale żadnej nie wykorzystał.

Stal Kraśnik – Grom Różaniec 4:2 (4:0)

Bramki: 5′ Adrian Cybulski, 15′ Jakub Buczek, 31′ Jakub Zieliński, 44′ Dariusz Cygan (Stal); 47′ Jakub Stefan, 85′ Jakub Paćkowski (Grom).

Żółte kartki: Kamil Przybysławski, Arek Kwiatkowski.

Zmiany: 46′ Volodymyr Halych za Konrada Puchacza, 73′ Jakub Paćkowski za Dawida Pigana, 74′ Kacper Działo za Patryka Wróbla, 83′ Arek Kwiatkowski za Jarosław Rak, 83′ Grzegorz Działo za Jakuba Stefana.