DSC_0109

W piętnastej kolejce hummel IV ligi lubelskiej Grom Różaniec wygrał na wyjeździe z Granitem Bychawa 1:0. Jedyną bramkę zdobył Jakub Stefan.

Zespół z Różańca od początku meczu grał bardziej defensywnie od rywali i liczył na kontrataki. W 7. minucie po jednej z takich akcji strzał z 20 metrów oddał Wojciech Kos, bramkarz odbił piłkę przed siebie i w znakomitej sytuacji znalazł się Jakub Stefan. Niestety sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Granit utrzymywał się częściej przy piłce, jednak nie potrafił wypracować klarownych sytuacji i oddał jedynie kilka niecelny strzałów z dystansu. W 17. minucie jeden z zawodników gospodarzy uprzedził w środku pola rywala, ale zagrał tak niefortunnie, że piłka trafiła za linią obrony i sam na sam z bramkarzem znalazł się Jakub Stefan. Napastnik Gromu uderzył przy dalszym słupku i nie dał szans Wiktorowi Szymańskiemu na udaną interwencję. W pierwszej połowie do bramki trafił jeszcze Jakub Paćkowski, ale według sędziego w momencie podania znajdował się na pozycji spalonej.

Po przerwie długimi fragmentami Grom był zamknięty na własnej połowie, ale obrona była dobrze zorganizowana i w pierwszych minutach Granit w dalszym ciągu strzelał jedynie z dystansu. Po stronie Gromu chwilę po wznowieniu gry z pola karnego uderzał Jakub Stefan. Tym razem skutecznie piłkę zatrzymał bramkarz gospodarzy. W 55. minucie przed własną bramką piłkę ręką zagrał Kacper Działo i arbiter główny Marcin Kluk wskazał na 11 metr. Rzutu karnego nie wykorzystał Mateusz Misztal, trafiając w słupek. W ostatnich minutach zespół z Bychawy miał trzy dogodne okazje, po których mógł doprowadzić do remisu. Bardzo dobrze w bramce spisywał się Wojciech Markowicz i miał duży wkład w zwycięstwo Gromu. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry zawodnicy i sztab szkoleniowy Granitu domagali się rzutu karnego, ale tym razem sędzia miał inne zdanie.

Granit Bychawa – Grom Różaniec 0:1 (0:1)

Bramki: 17′ Jakub Stefan

Żółte kartki: Wojciech Kos, Kamil Kaproń.

Zmiany: 56′ Krzysztof Karwacki za Kacpra Działo, 65′ Grzegorz Działo za Arka Kwiatkowskiego, 89′ Michał Bukowiński za Wojciech Kosa, 90+1′ Maciej Gałka za Dawida Pigana.