DSC_0045W czwartej kolejce grupy mistrzowskiej hummel IV ligi lubelskiej Grom Różaniec przegrał na wyjeździe z Lublinianką 5:0 (1:0).

Pierwsza połowa meczu była wyrównana, ale jedyną bramkę w tej części gry zdobyli gospodarze. W 12. minucie po dośrodkowaniu z prawego skrzydła futbolówka trafiła na głowę Michała Palucha, który skierował ją do bramki Gromu. Chwilę przed przerwą dogodnej sytuacji nie wykorzystał jeszcze Grzegorz Fularski, a wcześniej groźny strzał z dystansu oddał Patryk Malec. Po stronie Gromu najlepszą okazję do zdobycia bramki miał Jakub Paćkowski. Niestety po podaniu Jacka Podolaka uderzył minimalnie obok słupka. Również niecelnie z narożnika pola karnego uderzał Jakub Stefan.

Po przerwie gospodarze byli zdecydowanie lepsi i już w 47. minucie podwyższyli prowadzenie. Po rzucie różnym strzałem głową piłkę do bramki skierował Dominik Ptaszyński. Trafienie to “podcięło skrzydła” zespołowi z Różańca i w dalszej części meczu niewiadomy był tylko rozmiar porażki. Na listę strzelców wpisali się jeszcze Michał Paluch, Jakub Wadowski i Evandro Lopes. Lublinianka nie wykorzystała jeszcze kilku bardzo dobrych okazji. Zawodnicy z Lublina nie trafiali w bramkę lub udanie interweniował Wojciech Markowicz. W 86. minucie Mikołaj Kula stojąc na linii bramkowej próbował zablokować strzał i piłka trafiła w jego rękę. Sędzia wskazał na jedenastkę i ukarał zawodnika Gromu czerwoną kartką. Rzut karny na bramkę zamienił Evandro Lopes. Kilkanaście minut wcześniej obrońca Lublinianki zablokował ręką strzał Jakuba Stefana, ale w tej sytuacji arbiter nie zareagował.

Lublinianka – Grom Różaniec 5:0 (1:0)

Żółte kartki: Michał Mielniczek

Czerwona kartka: Mikołaj Kula

Zmiany: 56′ Arek Kwiatkowski za Kacpra Działo, 59′ Konrad Puchacz za Dawida Pigana, 72′ Wojciech Lis za Jakuba Paćkowskiego.

sklad lublinianka

Dodaj komentarz