DSC_0785

W piątek kolejce hummel IV ligi lubelskiej Grom Różaniec przegrał na wyjeździe z Kryształem Werbkowice.

Już w jednej z pierwszych akcji meczu Grom mógł wyjść na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła głową nad poprzeczką uderzył Przemysław Kozyra. W 9. minucie po rzucie rożnym krycie zgubił Sebastian Denkiewicz i głową skierował piłkę do bramki. Po tym trafieniu Kryształ grał prostą piłkę, często wybierając długie podania z pominięciem drugiej linii. Przynosiło to zamierzony efekt i jeszcze przed przerwą zespół z Werbkowic miał okazje do podwyższenia prowadzenia. Za jedną z lepszych można uznać strzał z pola karnego Mateusza Oleszczuka, który obronił Wojciech Markowicz. W pierwszej połowie Grom nie prezentował się gorzej od rywali i również wypracował stuprocentową sytuację. W 24. minucie precyzyjnie dośrodkował Kamil Kaproń, ale niecelnie z głowy uderzył Jakub Paćkowski.

Po przerwie lepszym zespołem był Kryształ i zdobył jeszcze dwie bramki. Pierwszą ponownie po rzucie rożnym strzelił Stanisław Rybka, a w 89. minucie wynik meczu na 3:0 ustalił Arkadiusz Sas. Dodatkowo bardzo dobrych sytuacji nie wykorzystali Stanisław Rybka i Bartłomiej Reszczyński. Grom w drugiej połowie nie dochodził do tak klarownych okazji.

Kryształ Werbkowice – Grom Różaniec 3:0 (1:0)

Bramki: 9′ Sebastian Denkiewicz, 49′ Stanisław Rybka, 89′ Arkadiusz Sas.

Żółta kartka: Jakub Paćkowski.

Zmiany: 58′ Grzegorz Działo za Jakuba Paćkowski, 61′ Arek Kwiatkowski za Przemysława Kozyrę, 81′ Kacper Działo za Patryk Kuczyńskiego.