DSC_0244

Grom atakował, przeważał i w ostatnim meczu 2021 roku  wysoko wygrał na własnym stadionie z ostatnią drużyną w tabeli grupy drugiej hummel IV ligi lubelskiej Bratem-Cukrownikiem Siennica Nadolna.

Zespół z Różańca mocno zaatakował od samego początku, ale pomimo zdecydowanej przewagi w pierwszych minutach, brakowało dogodnych sytuacji podbramkowych. Worek z bramkami rozwiązał się w 18 minucie, kiedy to Jacek Podolak zagrał w pole karne rywali, gdzie na raty bramkarza pokonał Jakub Stefan. Następnie po podaniu Kamila Przybysławskiego strzałem głową do bramki trafił Jakub Paćkowski. Chwilę później napastnik Gromu był faulowany w polu karnym, a rzut karny wykorzystał Kamil Kaproń. W 42. minucie Jacek Podolak płaskim strzałem pokonał Kamila Jopka i było już 4:0.

Po przerwie Grom nie zwolnił tempa. W 55. minucie podanie Jakuba Stefana przepuścił Dawid Pigan, do piłki doszedł Jacek Podolak i nie miał problemu z pokonaniem golkipera Brata. W następnej akcji Jarosław Rak wyłożył futbolówkę Jakubowi Paćkowskiemu, który z bliskiej odległości skierował ją do bramki. W 64. minucie Jakub Stefan minął w polu karnym dwóch rywali, a następnie pokonał bramkarza. Kolejnym strzelcem bramki był Piotr Misiąg, który skutecznie egzekwował rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką. Od 70. minuty Grom grał w dziesiątkę, ponieważ plac gry z powodu kontuzji opuścił Konrad Puchacz, a wcześniej zostały wykorzystane wszystkie zmiany. W 77. minucie Piotr Misiąg zagrał do Jarosława Raka, który minął bramkarza i wtoczył piłkę do pustej bramki. W końcówce meczu Kacper Działo faulował rywala w okolicy linii pola karnego, a bramkę z rzutu karnego zdobył Arnold Kister. Zespół prowadzony przez trenera Marka Grelaka miał jeszcze okazje do zdobycia kolejnych bramek, ale na skuteczność w tym meczu nie można narzekać.

Dzięki wygranej Grom utrzymał szóstą pozycję w tabeli z przewagą 10 punktów nad kolejnymi Huczwą Tyszowce i Gryfem Gmina Zamość. Wiosnę najwyżej sklasyfikowany zespół z powiatu biłgorajskiego rozpocznie od dokończenia rywalizacji w grupie drugiej hummel IV ligi lubelskiej. Po spotkaniach ze Świdniczanką Świdnik, Huczwą Tyszowce, Stalą Kraśnik i Gryfem Gmina Zamość zespoły zostaną podzielone na grupę mistrzowską i spadkową.

Grom Różaniec – Brat-Cukrownik Siennica Nadolna 9:1 (4:0)

Bramki: 18′ Jakub Stefan, 20′ Jakub Paćkowski, 22′ Kamil Kaproń, 42′ Jacek Podolak, 55′ Jacek Podolak, 57′ Jakub Paćkowski, 64′ Jakub Stefan, 70′ Piotr Misiąg, 77′ Jarosław Rak (Grom); 82′ Arnold Kister (Brat).

Żółte kartki: Kamil Kaproń, Volodymyr Halych, Dawid Pigan.

Zmiany: 46′ Wojciech Lis za Michała Mielniczka, 46′ Maciej Chmura za Kamila Kapronia, 55′ Jarosław Rak za Dawida Pigana, 57′ Grzegorz Działo za Jacka Podolaka, 67′ Piotr Misiąg za Jakuba Stefana

skład brat xviii

Dodaj komentarz