DSC_0048

W siódmej kolejce hummel IV ligi lubelskiej Grom Różaniec wygrał na wyjeździe z Bratem Cukrownikiem Siennica Nadolna. Bramki dla Gromu zdobyli Patryk Wróbel, Kamil Kaproń i dwie Jakub Stefan.

W pierwszych 30 minutach zdecydowanie lepszy był Grom. Z łatwością wymieniał podania na połowie rywala, a nawet pod ich bramką. Większość akcji kończyła się dogodnymi sytuacjami do zdobycia bramki. W 5. minucie Jakub Paćkowski efektownie minął rywala i dośrodkował w pole karne, gdzie zamykający akcję Patryk Wróbel skierował piłkę do bramki rywali. Niestety mniej szczęścia w równie dobrych sytuacjach mieli m. in. Jakub Stefan, Dawid Pigan i Jakub Paćkowski. Ich strzały były niecelne lub obronione przez golkipera Brata. W ostatnich minutach przed przerwą gospodarze wyprowadzili kilka kontrataków i jeden zakończyli bramką. W sytuacji sam na sam, bramkarzem znalazł się Jakub Kubaj i pokonał Michała Kucaba.

Drugą połowę lepiej rozpoczął zespół z Siennicy Nadolnej i po kilku minutach wyszedł na prowadzenie.  Na wyrównanie trzeba było czekać aż do 64. minuty. Wówczas Kamil Kaproń ładnie uderzył z rzutu wolnego. W kolejnych akcjach strzał z dystansu Arka Kwiatkowskiego obronił bramkarz, a próba Jakuba Paćkowskiego była minimalnie niecelna. Grom poprawił skuteczność dopiero w końcówce meczu, co zdecydowało o końcowym zwycięstwie. W 79. minucie Jakub Stefan wbiegł z piłką w pole karne i płaskim strzałem przy dalszym słupku dał Gromowi prowadzenie. W doliczonym czasie gry Arek Kwiatkowski dograł do Jakuba Stefana, który ustalił wynik spotkania na 2:4.

Brat Cukrownik Siennica Nadolna – Grom Różaniec 2:4 (1:1)

Bramki: 5′ Patryk Wróbel, 64′ Kamil Kaproń, 79′, 90+3′ Jakub Stefan (dla Gromu); 41′ Jakub Kubaj, 49′ Sebastian Suduł.

Żółte kartki:  Patryk Kuczyński, Przemysław Kozyra.

Zmiany: 55′ Konrad Puchacz za Patryka Wróbla, 61′ Arek Kwiatkowski za Grzegorza Działo, 61′ Kacper Działo za Patryka Kuczyńskiego, 89′ Wojciech Lis za Jakuba Paćkowskiego.1631344709433_sklad brat VII