DSC_0118

Siedem meczów sparingowych rozegrali piłkarze Gromu Różaniec w ramach przygotowań do wiosennej części sezonu 2021/2022. Dla drużyny trenera Marka Grelaka okres gier testowych już się zakończył i w najbliższą sobotę rozegrane zostanie pierwsze w tym roku spotkanie ligowe.

Grom do treningów grupowych wrócił 12 stycznia, a pierwszy sparing odbył się 5 lutego. W siedmiu meczach kontrolnych zanotował cztery zwycięstwa, dwa remisy i jedną porażkę. Piłkarze strzelili 28 bramek, tracąc przy tym 9. W okresie przygotowawczym wyniki te nie mają większego znaczenia. Ważniejsza jest wypracowana forma, a o tym czy Grom jest dobrze przygotowany przekonamy się niebawem.

Wyniki sparingów:

Grom Różaniec – Omega Stary Zamość 4:0

Grom Różaniec – Start Lisie Jamy 4:1

MKS Kańczuga – Grom Różaniec 0:0

Grom Różaniec – Janowianka Janów Lubelski 1:1

Grom Różaniec – Tomasovia Tomaszów Lubelski 3:4

Tarpan Korchów – Grom Różaniec 2:13

Granica Stubno – Grom Różaniec 1:3

Od poniedziałku drużyna rozpoczęła operację Świdniczanka. Po kilkudziesięciu jednostkach treningowych na sztucznej nawierzchni Grom trenuje na płycie głównej stadionu w Różańcu, aby jak najlepiej przygotować się do sobotniego meczu. Warto przypomnieć, że w ligowej tabeli Świdniczanka ma zaledwie trzy punkty więcej od zespołu z Różańca, a bilans dotychczasowych konfrontacji jest wyrównany. W sezonie 2020/2021 w Świdniku Dużym był remis 3:3, natomiast w Różańcu górą byli goście (1:2). W 8. kolejce trwającego sezonu 1:0 wygrał Grom. Pomimo tego, faworytem sobotniego spotkania jest Świdniczanka, która systematycznie wzmacnia kadrę i tak też było tej zimy. Celem zespołu prowadzonego przez trenera Łukasza Gieresza jest awans do III ligi. Grom będzie chciał te plany utrudnić.

Przed podziałem na grupę mistrzowską i spadkową Grom zmierzy się jeszcze z Huczwą Tyszowce, Stalą Kraśnik i Gryfem Gmina Zamość. Do utrzymania pozycji w czołowej szóstce i awansu do grupy mistrzowskiej wystarczy jedno zwycięstwo.

Dodaj komentarz