DSC_0114

W dziewiątej kolejce hummel IV ligi lubelskiej Grom Różaniec przegrał na wyjeździe ze Stalą Kraśnik 4:2 (2:2). Bramki dla Gromu zdobyli Kamil Kaproń i Jakub Stefan. 

Już w pierwszej minucie meczu Michał Mielniczek faulował przeciwnika w polu karnym i sędzia wskazał na 11 metr. Rzut karny na bramkę zamienił Kamil Król. Grom odrobił straty, a następnie wyszedł na prowadzenie w niecały kwadrans. W 12. minucie w narożniku pola karnego faulowany był Jakub Stefan, a rzut karny skutecznie egzekwował Kamil Kaproń. 120 sekund później Arek Kwiatkowski zagrał długą piłkę do Jakuba Stefana, który wygrał pozycje z obrońcą i oddał celny strzał przy dalszym słupku, nie dając szans bramkarzowi na skuteczną interwencję. Po tym trafieniu zespół z Kraśnika zaatakował bardziej zdecydowanie i stworzył kilka groźnych okazji pod bramką Wojciecha Markowicza, a jednocześnie narażał się na kontrataki Gromu. Dużym zagrożeniem były przede wszystkim stałe fragmenty gry wykonywane przez zawodników Stali. W 23. minucie Jakub Stefan mógł podwyższyć prowadzenie, ale tym razem uderzył zbyt lekko. W 36. minucie Michał Mielniczek po raz drugi dał podstawy sędziemu do odgwizdania rzutu karnego, a po chwili Kamil Król ponownie wpisał się na listę strzelców.

Pierwsze minuty po przerwie były wyrównane, ale okres równorzędnej gry zakończył się bramką Mateusza Jędrasika, który wykończył ładną akcję gospodarzy. Od tego momentu lepiej prezentował się zespół prowadzony przez trenera Daniela Szewca. Grom stać było jeszcze na pojedyńcze zrywy i po jednym z nich w polu karnym rywali faulowany był Jakub Stefan. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Volodymyr Halych, ale jego strzał obronił Adrian Wójcicki. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Kamil Król strzałem głową pokonał Wojciecha Markowicza i było już pewne, że trzy punkty zostaną w Kraśniku.

Stal Kraśnik – Grom Różaniec 4:2 (2:2)

Bramki: 1′ Kamil Król (karny), 12′ Kamil Kaproń (karny), 14′ Jakub Stefan, 36′ Kamil Król (karny), 63′ Mateusz Jędrasik, 90′ Kamil Król.

Żółte kartki: Michał Mielniczek, Piotr Larwa, Kacper Działo, Wojciech Markowicz.

Zmiany: 49′ Wojciech Kos za Kamila Kapronia, 79′ Grzegorz Działo za Piotra Larwę.

sklad stal k ix

Dodaj komentarz