DSC_0715

W czwartej kolejce hummel IV ligi lubelskiej Grom Różaniec przegrał na własnym stadionie z Granitem Bychawa. Bramki dla Gromu zdobyli Jakub Stefan, Jacek Podolak i Michał Mielniczek. 

Pierwszy kwadrans meczu był wyrównany i żadna z drużyn nie stworzyła sytuacji bramkowej. W 17. minucie po rzucie rożnym gości piłka trafiła do Łukasza Struga, który pokonał bramkarza Gromu. Po tej bramce przewagę miał Granit i szybko to wykorzystał. W 22. minucie po strzale głową ponownie na listę strzelców wpisał się Strug, a chwilę później było już 0:3. Po strzale z dystansu Daniela Juchny, błąd popełnił Wojciech Markowicz i piłka wpadła do bramki. W 32. minucie w polu karnym rywali piłkę opanował Jakub Stefan i ładnym strzałem z lewej nogi pokonał golkipera rywali. W następnej akcji Jakub Stefan mógł zaliczyć drugie trafienie, ale tym razem jego próba była minimalnie niecelna.

Po przerwie przewagę miał Grom, a zespół z Bychawy często przerywał akcje gospodarzy ostrymi faulami. W 56. minucie po dośrodkowaniu Dawida Pigana z rzutu rożnego strzałem głową kontaktową bramkę zdobył Jacek Podolak. Następnie po zamieszaniu w polu karnym gości niecelnie uderzał Kamil Przybysławski, a strzał Kamila Kapronia został zablokowany. Po stronie Granitu najlepszej okazji nie wykorzystał Daniel Juchna, który strzelił wysoko nad poprzeczką. W 74. minucie arbiter główny dopatrzył się zagrania ręką Piotra Misiąga i wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na bramkę zamienił Jakub Szymala. W 82. minucie w polu karnym rywali faulowany był Dawid Pigan. Za to przewinienie sędzia ukarał Mateusza Misztala drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką, ale uznał że faul był za linią pola karnego. Po strzale Kamila Kapronia z rzutu wolnego źle interweniował Rafał Toruń, do piłki dobiegł Michał Mielniczek i zdobył kontaktowego gola. W 84. minucie czerwoną kartką (druga żółta) został ukarany Mateusz Rzeźnik. Grom z przewagą dwóch zawodników grał jedynie przez cztery minuty, gdyż bezpośrednią czerwoną kartką za faul w polu karnym rywali ukarany został Michał Mielniczek. Zespół z Różańca starał się jeszcze doprowadzić do remisu, ale zabrakło dokładności w akcjach ofensywnych i przede wszystkim czasu.

Grom Różaniec – Granit Bychawa 3:4 (1:3)

Bramki: 32′ Jakub Stefan, 56′ Jacek Podolak, 83′ Michał Mielniczek (dla Gromu); 17′, 22′ Łukasz Strug, 25′ Daniel Juchna, 74′ Jakub Szymala (dla Granitu).

Zmiany: 30′ Maciej Chmura za Przemysława Kozyrę, 46′ Dawid Pigan za Arka Kwiatkowskiego, 63′ Michał Kucab za Wojciecha Markowicza, 64′ Patryk Wróbel za Kacpra Działo, 80′ Grzegorz Działo za Jakuba Paćkowskiego.

Żółte kartki: Jacek Podolak

Czerwone kartki: Mateusz Misztal (za dwie żółte), Michał Rzeźnik (za dwie żółte), Michał Mielniczek.

sklad granit IV

Dodaj komentarz