DSC_0198

W piątej kolejce grupy spadkowej hummel IV ligi lubelskiej Grom Różaniec przegrał na własnym stadionie z Opolaninem Opole Lubelskie. Bramki dla Gromu zdobyli Kamil Kaproń i dwie Jacek Podolak.

Od pierwszego gwizdka sędziego lepiej prezentował się Grom, a gra Opolanina polegała głównie na długich podaniach, których adresatami byli rośli napastnicy. Niestety w 32. minucie na prowadzenie wyszli goście. Zespół z Opola Lubelskiego przejął piłkę w środkowej strefie boiska i przeprowadził szybki kontratak zakończony celnym strzałem głową Kamila Króla. Grom doprowadził do wyrównania w doliczanym czasie pierwszej połowy. Po rzucie z autu Michał Mielniczek wyłożył piłkę Kamilowi Kaproniowi, który płaskim strzałem z 20 metrów pokonał Michała Adamczyka. Drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1:1, ale gospodarze mogli czuć niedosyt, bo stuprocentowych sytuacji nie wykorzystali Jakub Paćkowski i Volodymyr Halych.

Po przerwie lepszym zespołem byli goście i w 63. minucie po strzale głową Kamila Króla ponownie wyszli na prowadzenie. Po kolejnej akcji w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Bartłomiej Konieczny i bez problemów ją wykorzystał. Opolanin był w tym spotkaniu skuteczniejszy i kolejną okazję również zamienił na bramkę. Tym razem piłkę w polu karnym opanował Daniel Duda, i płaskim strzałem przy dalszym słupku zdobył bramkę na 1:4. Po stronie Gromu dogodnej sytuacji nie wykorzystał Grzegorz Działo, który nie wykorzystał błędu bramkarza rywali i uderzył zbyt lekko, trafiając przy tym w obrońce. W ostatnich minutach Grom starał się jeszcze zmienić bardzo niekorzystny rezultat i w pewnym stopniu to się udało. W 82. minucie Jacek Podolak wbiegł w pole karne i strzałem pod poprzeczkę pokonał Michała Adamczyka. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry po zamieszaniu pod bramką Opolanina piłka trafiła do Jacka Podolaka, który ponownie wpisał się na listę strzelców. Na kolejne bramki nie było już czasu i spotkanie zakończyło się wynikiem 3:4. Był to szósty z rzędu mecz na własnym stadionie bez zwycięstwa.

Zapis transmisji:

Grom Różaniec – Opolanin Opole Lubelski 3:4 (1:1)

Bramki: 45’+1 Kamil Kaproń, 82′ i 90′ Jacek Podolak (Grom); 32′ i 63′ Kamil Król, 65′ Bartłomiej Konieczny, 78′ Daniel Duda (Opolanin).

Zmiany: 46′ Grzegorz Działo za Kacpra Działo, 80′ Jakub Parzych za Arka Kwiatkowskiego.

Żółte kartki: Jakub Paćkowski.

sklad opol.

Dodaj komentarz