DSC_0060

W czwartej kolejce hummel IV ligi lubelskiej Grom Różaniec wygrał na własnym stadionie z Błękitnymi Obsza. Bramki dla Gromu zdobyli Kamil Kaproń dwie i Jakub Stefan.

Pierwsza połowa nie była atrakcyjna dla licznie zgromadzonych na stadionie w Różańcu kibiców. Grom utrzymywał się częściej przy piłce, ale nie stwarzał sytuacji pod bramką rywali. W tej części gry defensywa zespołu z Obszy spisywała się dobrze. Pierwszy błąd, ale bardzo poważny Błękitni popełnili w 31. minucie. W polu karnym faulowany był Kamil Przybysławski, a chwilę później rzut karny na bramkę zamienił Kamil Kaproń. Grom miał okazje do podwyższenia prowadzenia w doliczonym czasie gry do pierwszych 45 minut. Volodymyr Halych z linii pola bramkowego uderzył nad poprzeczką, a strzał Kamila Przybysławskiego obronił bramkarz.

Po wznowieniu gry ataki Gromu były bardziej zdecydowane. W 51. minucie klarownej sytuacji nie wykorzystał Jakub Paćkowski. Następnie w polu karnym faulowany był Jacek Podolak i sędzia po raz drugi w tym meczu wskazał na jedenasty metr. W 54. minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Kamil Kaproń. W kolejnych akcjach dwukrotnie dogodnych okazji nie wykorzystał Jakub Stefan, ale w 74. minucie najlepszy strzelec Gromu z poprzedniego sezonu nie miał już problemu z umieszczeniem piłki w bramce Błękitnych. W ostatnim kwadransie Błękitni zdołali strzelić jeszcze dwie bramki, pomimo tego że wcześniej nie stworzyli żadnej groźnej sytuacji pod bramką Gromu. W 80. minucie Łukasz Stec miał dużo miejsca przy linii końcowej, zagrał wzdłuż bramki, piłka odbiła się od słupka i zatrzepotała w siatce.  W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Michał Mielniczek faulował przeciwnika i sędzia podyktował rzut karny dla Błękitnych. Kontaktową bramkę po strzale z jedenastu metrów zdobył były zawodnik Gromu Maciej Chmura.

Grom Różaniec – Błękitni Obsza 3:2 (1:0)

Bramki: 33′ Kamil Kaproń z rzutu karnego, 54′ Kamil Kaproń z rzutu karnego, 74′ Jakub Stefan; 80′ Łukasz Stec, 90′ Maciej Chmura z rzutu karnego.

Żółte kartki: Jakub Paćkowski, Wojciech Kos, Kamil Kaproń.

Zmiany: 64′ Grzegorz Działo za Mikołaja Kulę, 71′ Wojciech Kos za Jakuba Paćkowskiego, 74′ Arek Kwiatkowski za Kamila Przybysławskiego, 78′ Piotr Larwa za Dawida Pigana.

sklad blekitni IV

Dodaj komentarz