DSC_0107

W trzeciej kolejce hummel IV ligi lubelskiej Grom Różaniec zremisował na wyjeździe ze Startem Krasnystaw 2:2 (1:1). Bramki dla Gromu zdobył Kamil Kaproń.

Zespół z Krasnegostawu w pierwszych dwóch meczach sezonu strzelił 8 bramek przy 2 straconych i zdobył komplet punktów. Gospodarze byli więc traktowani jako faworyt sobotniego spotkania. Dodatkowo w Gromie nie zagrali m. in. Michał Mielniczek i Kamil Przybysławski, co spowodowało, że linia defensywna musiała wystąpić w eksperymentalnym zestawieniu. Mecz od początku toczył się w szybkim tempie. Jako pierwsi groźną sytuację stworzyli gospodarze. Strzał Dominika Skiby z linii pola bramkowego obronił Wojciech Markowicz. W 8. minucie ładnie z dystansu uderzył Jakub Stefan, futbolówkę podbił bramkarz i trafiła w poprzeczkę. Po kwadransie gry Start po raz drugi był bliski objęcia prowadzenia, ale ponownie skutecznie interweniował golkiper Gromu. W jednej z kolejnych akcji Piotr Kożuchowski we własnym polu karnym sprowadził Jakuba Stefana do parteru i zmusił sędziego do odgwizdania rzutu karnego. Wynik spotkania po strzale z jedenastu otworzył Kamil Kaproń. Grom nie cieszył się długo z prowadzenia, bowiem już w 27. minucie Mikołaj Kula faulował w polu karnym Kryspina Florka, a po chwili z rzutu karnego bramkę zdobył Dawid Sołdecki. Jeszcze przed przerwą Grom miał okazje do zdobycia drugiej bramki. Strzały Jakuba Stefana, Jakuba Paćkowskiego i Kamila Kapronia z rzutu wolnego obronił bramkarz. W doliczonym czasie gry do pierwszej połowy obrońca Startu zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym. Sędzia miał już gwizdek w ustach, ale nie podyktował rzutu karnego.

Po wznowieniu gry gospodarze próbowali przejąć inicjatywę, utrzymując się dłużej przy piłce i szukając pomysłów na przedostanie się w pole karne Gromu. Obrona zespołu z Różańca spisywała się jednak bardzo dobrze i na niewiele pozwalała. W 63. minucie Dawid Pigan wywalczył dla Gromu rzut karny. Z jedenastu metrów pewnie uderzył Kamil Kaproń i było już 1:2. Niestety Start po raz drugi odrobił straty. W 79.minucie Wojciech Kos stracił piłkę blisko narożnika boiska, ta szybko trafiła przed bramkę Gromu, skąd Sebastian Denkiewicz oddał skuteczny strzał. W końcówce obie drużyny miały dużo zastrzeżeń do pracy sędziów. Zespół z Różańca domagał się m. in trzeciego rzutu karnego, ale arbiter pomimo ewidentnego zagrania ręką nie wskazał na wapno. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

Tym samym po trzech spotkaniach sezonu 2022/2023 Grom ma na koncie 2 punkty. W najbliższej kolejce w roli gospodarza zagra z Błękitnymi Obsza.

Start Krasnystaw – Grom Różaniec 2:2 (1:1)

Bramki: 20′ Kamil Kaproń (z rzutu karnego), 65′ Kamil Kaproń (z rzutu karnego); 28′ Dawid Sołdecki (z rzutu karnego), 79′ Sebastian Denkiewicz.

Zmiany: 67′ Arek Kwiatkowski za Grzegorza Działo, 86′ Krzysztof Karwacki za Dawida Pigana.

Żółte kartki: Volodymyr Halych, Jakub Paćkowski, Kamil Kaproń, Jacek Podolak, Jakub Stefan.