DSC_0535

Na inaugurację rundy wiosennej sezonu 2022/2023 hummel IV ligi lubelskiej piłkarze Gromu przegrali z Gryfem Gmina Zamość 1:2 (1:1). Bramkę dla zespołu z Różańca zdobył Kamil Kaproń. 

Grom dobrze wszedł w mecz i w 6. minucie wyszedł na prowadzenie. Faulowany w polu karnym był Jakub Stefan, a bramkę po strzale z rzutu karnego zdobył Kamil Kaproń. Goście starali się odrobić straty i przed przerwą stworzyli kilka dogodnych sytuacji. Do pewnego momentu zespół z Różańca zawdzięczał korzystny wynik Wojciechowi Markowiczowi, który dwukrotnie powstrzymał przeciwników wychodzących z nim sam na sam. W 35. minucie zawodnik Gryfa przejął futbolówkę na połowie Gromu, zagrał do Kamila Woźniaka, który dał swojej drużynie wyrównanie.

Po przerwie zdecydowanie lepiej prezentowali się goście. W 56. minucie po rzucie rożnym piłka trafiła do Rafała Kycko, a ten ładnym strzałem pod poprzeczkę dał Gryfowi prowadzenie. Goście mieli jeszcze jedną bardzo dobrą okazję do pokonanie Wojciech Markowicz, jednak tym razem piłka przeleciała obok słupka. W ostatnich minutach meczu do remisu mógł doprowadzić Dawid Pigan. Skrzydłowy Gromu minął trzech rywali, ale strzał był już niecelny.

Grom Różaniec – Gryf Gmina Zamość 1:2 (1:1)

Bramki: 6′ Kamil Kaproń z rzutu karnego (Grom); 35′ Kamil Woźniak, 56′ Rafał Kycko (Gryf).

Zmiany: 56′ Dawid Pigan za Volodymyra Halycha, 56′ Jakub Paćkowski za Kamila Kapronia, 80′ Robert Bodek za Arka Kwiatkowskiego, 86′ Maciej Gałka za Wojciecha Lisa, 86′ Michał Bukowiński za Wojciecha Kosa.

sklad gryf xvi

Dodaj komentarz