DSC_0031

W trzynastej kolejce hummel IV ligi lubelskiej Grom Różaniec przegrał na wyjeździe z Błękitnymi Obsza 1:0 (0:0). Jedyną bramkę w meczu zdobył Jakub Padiasek.

Błękitni byli w tym meczu zespołem lepiej zorganizowanym w defensywie i popełniającym mniej błędów, co wystarczyło na będący w kryzysie Grom.  Przyjezdni w pierwszej połowie nie potrafiły nawet zagrozić drużynie prowadzonej przez trenera Piotra Palucha, a dodatkowo od 30 minuty musieli radzić sobie w dziesiątkę. Czerwoną kartkę za zagranie piłki ręką we własnym polu karnym ukarany został Arek Kwiatkowski. Z rzutu karnego w słupek trafił były zawodnik Gromu Maciej Chmura. Jeszcze przed przerwą gospodarze stworzyli dwie sytuację po których mogli wyjść na prowadzenie, ale byli nieskuteczni.

Początek drugiej połowy był wyrównany. Grom miał dwa rzuty wolne z 25 metrów, ale Jakub Paćkowski i Volodymyr Halych nie trafili w bramkę. Dwie okazje do pokonania Bartłomieja Łobejko miał również Jakub Stefan, ale pierwsza próba była niecelna, a przy drugiej górą był golkiper Błękitnych. W 67. minucie gospodarze wykorzystali za krótkie wybicie obrońców Gromu, Maciej Chmura zagrał do najmłodszego na boisku Jakuba Padiaska, który znalazł się sam na sam z bramkarzem i po chwili cieszył się z dającej prowadzenie bramki. Grom nie odpowiedział już na to trafienie i mecz zakończył się wynikiem 1:0.

Błękitni Obsza – Grom Różaniec 1:0 (0:0)

Bramki: 67′ Jakub Padiasek

Żółte kartki: Arek Kwiatkowski, Volodymyr Halych, Dawid Pigan

Zmiany: 46′ Jacek Podolak za Kamila Kapronia

Czerwona kartka: 30′ Arek Kwiatkowski