DSC_0078

W szesnastej kolejce hummel IV ligi lubelskiej Grom Różaniec zremisował na własnym stadionie z Kryształem Werbkowice. Bramki dla Gromu zdobyli Arek Kwiatkowski i Patryk Wróbel.

Pierwsza połowa spotkania była wyrównana. Zespół z Werbkowic grał prostą piłkę, często “wrzucając” w pole karne, nawet z okolic środkowej linii boiska, co we wcześniejszych meczach często przynosiło mu zamierzony efekty.  W 6. minucie Jacek Podolak zagrał w pole karne, gdzie z głowy uderzał Patryk Wróbel. Skrzydłowy Gromu był jednak daleko od bramki i golkiper rywali nie miał problemu z udaną interwencją. W odpowiedzi Stanisław Rybka trafił w słupek. W 11. minucie nieudanie interweniował Patryk Rojek, do piłki doszedł Arek Kwiatkowski i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Kryształ starał się szybko wyrównać, ale dwóch dogodnych sytuacji nie wykorzystał Mateusz Oleszczuk. Następnie strzałów zza pola karnego próbowali Stanisław Rybka i Dawid Sąsiadek. Pierwsza próba była minimalnie niecelna, a przy drugiej znakomicie interweniował Michał Kucab.  Przed przerwą z 16 metrów strzelał jeszcze Arek Kwiatkowski, ale piłka przeleciała obok słupka.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy Błażej Omańśki miał za dużo miejsca w polu karnym Gromu i zdobył bramkę na 1:1. Od tego trafienia głównymi bohaterami meczu byli sędziowie, którzy częściej popełniali błędy niż podejmowali prawidłowe decyzje. W 55. minucie ładnie z rzutu wolnego uderzył Kamil Kaproń, ale skutecznie interweniował Patryk Rojek. Kilka minut później Dawid Pigan “czysto” odebrał rywalowi piłkę, ale arbiter odgwizdał rzut wolny dla Kryształu. Po tym stałym fragmencie gry najwyżej do piłki wyskoczył Stanisław Rybka i dał Kryształowi prowadzenie. Zawodnicy z Werbkowic wiedzieli, że można w łatwy sposób “oszukać” sędziego i nawet jeśli poczuli oddech rywala przewracali się w środkowej strefie boiska. W takich sytuacjach Karol Kowalski często przerywał grę i goście mieli kolejne stałe fragmenty gry. W 65. minucie Dawid Pigan zagrał wzdłuż bramki, gdzie Patryk Wróbel uprzedził obrońców i skierował futbolówkę do bramki rywali. Kwadrans przed gwizdkiem kończącym mecz zakotłowało się w polu karnym gości, ale żaden z zawodników nie zdołał skierować futbolówki do bramki. W końcówce meczu wielu sytuacji bramkowych już nie było, ale zarówno Grom jak i Kryształ walczyli o każdą piłkę i chcieli zdobyć zwycięską bramkę. Jednak to sędzia wciąż był pierwszoplanową postacią i po swoich błędach z łatwością wyciągał żółtą kartkę, którą pokazywał zawodnikom Gromu.

Grom Różaniec – Kryształ Werbkowice 2:2 (1:0)

Bramki: 11′ Arek Kwiatkowski, 48′ Błażej Omański, 60′ Stanisław Rybka, 65′ Patryk Wróbel

Żółte kartki: Jacek Podolak, Dawid Pigan, Jakub Stefan, Kamil Kaproń

Zmiany: 46′ Maciej Chmura za Jarosława Raka, 46′ Kamil Kaproń za Arka Kwiatkowskiego, 70′ Konrad Puchacz za Grzegorza Działo, 77′ Działo Kacper za Patryka Wróbla, 85′ Mikołaj Kula za Dawida Pigana