DSC_0066

W drugiej kolejce hummel IV ligi lubelskiej Grom Różaniec zremisował na własnym stadionie ze Spartą Rejowiec Fabryczny 2:2 (1:0). Bramki dla Gromu zdobył Kamil Kaproń. 

W pierwszych minutach akcje zarówno Gromu jak i Sparty toczone były w wolnym tempie, często brakowało dokładności i zespoły nie stwarzały wielu sytuacji pod bramką rywali. W 14. minucie na listę strzelców mógł wpisać się Jakub Paćkowski, ale po ładnej indywidualnej akcji, jego strzał obronił Igor Belka. Następnie dwukrotnie dobrych okazji nie wykorzystali goście. W 29. minucie w polu karnym faulowany był Dawid Pigan, a jedenastkę na bramkę zamienił Kamil Kaproń. Po chwili bliski podwyższenia prowadzenia był Jakub Paćkowski, ale uderzył nad poprzeczką. Tyle samo co w pierwszych 45 minutach działo się w doliczonym czasie do tej części spotkania. Sparta nie wykorzystała sytuacji sam na sam z bramkarzem, a w odpowiedzi również dogodnych okazji nie wykorzystali Jakub Stefan i Jakub Paćkowski.

Pierwszy kwadrans po wznowieniu gry był dobry w wykonaniu Gromu. Zespół z Różańca częściej utrzymywał się przy piłce i z łatwością stwarzał sytuacje pod bramką gości. W 53. minucie ładnym strzałem z rzutu wolnego golkipera Sparty pokonał Kamil Kapron i było już 2:0. Trafienie to nie podcięło jednak skrzydeł rywalom i z każdą kolejną minutą gra zespołu prowadzonego przez Bartosza Bodysa wyglądała lepiej. Efektem tego była bramka z 65. minuty, zdobyta po błędzie w ustawieniu defensywy Gromu. Od tego trafienia Sparta grała bardziej ofensywnie, stwarzała kolejne sytuacje, ale narażała się na kontrataki gospodarzy. Po jednej z takich akcji stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał Wojciech Kos, który z linii pola bramkowego posłał piłkę wysoko nad poprzeczką. W odpowiedzi zespół z Rejowca Fabrycznego doprowadził do wyrównania. W ostatnich minutach obydwa zespoły próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale więcej bramek nie padło i mecz zakończył się remisem 2:2.

Grom Różaniec – Sparta Rejowiec Fabryczny 2:2 (1:0)

Bramki: 29′ Kamil Kaproń (z rzutu karnego), 53′ Kamil Kaproń; 65′, 78′ Sparta.

Żółte kartki:  Volodymyr Halych, Wojciech Kos, Mikołaj Kula, Kamil Przybysławski, Kamil Kaproń.

Zmiany: 55′ Wojciech Kos za Volodymyra Halycha, 57′ Arek Kwiatkowski za Jakuba Paćkowskiego, 66′ Piotr Larwa za Dawida Pigana, 66′ Wojciech Lis za Kacpra Działo, 88′ Grzegorz Działo za Mikołaja Kulę.

skład sparta ii

Dodaj komentarz