DSC_0029

W ósmej kolejce grupy spadkowej IV ligi lubelskiej Grom Różaniec przegrał na własnym stadionie ze Startem Krasnystaw.

W pierwszym kwadransie meczu przewagę miał Grom, ale dogodnych sytuacji na zdobycie bramki nie wykorzystali Jakub Paćkowski oraz Kamil Kaproń, który trafił w poprzeczkę. Od 25. minuty mecz się wyrównał i goście też kilkukrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Wojciech Markowicza. Przed przerwą bramek jednak nie było i zawodnicy schodzili do szatni przy bezbramkowym remisie.

Początek drugiej połowy należał do gości i po dziesięciu minutach Start wygrywał 0:2. W 47. minucie Dawid Sołdecki strzałem głową pokonał Wojciecha Markowicza, a chwilę później Kryspin Florek wykorzystał błąd defensywy Gromu i podwyższył prowadzenie Startu. Zespół z Krasnegostawu od tego momentu zagrał bardziej defensywnie i umiejętnie bronił korzystnego rezultatu. Grom nie miał zbyt wielu okazji do zdobycie kontaktowej bramki. Najlepszą miał Volodymyr Halych, ale jego strzał instynktownie obronił Krystian Krupa, odbijając piłkę na słupek. W 90. minucie w polu karnym Startu faulowany był Jakub Paćkowski, ale sędzie nie zdecydował się podyktować rzutu karnego.

Grom Różaniec – Start Krasnystaw 0:2 (0:0)

Bramki: 47′ Dawid Sołdecki, 54′ Kryspin Florek

Zmiany: 69′ Grzegorz Działo za Przemysława Krzyszychę.

Żółte kartki: Volodymyr Halych, Jacek Podolak, Jakub Paćkowski.