DSC_0187

W ostatnim meczu sezonu 2020/2021 Grom Różaniec przegrał na własnym stadionie ze Spartą Rejowiec Fabryczny. Wynik ten oznacza, że Grom w przyszłym sezonie zagra w zamojskiej klasie okręgowej.

Pierwsza połowa była słaba w wykonaniu Gromu. Akcje zespołu z Różańca wyglądały jak w spowolnionym tempie, a większość z nich kończyła się stratami. Nie było też dogodnych sytuacji bramkowych, a za najlepszą można uznać strzał z 16 metrów Jarosława Raka,  po którym piłka odbiła się od obrońcy i minęła słupek bramki gości. Gra Sparty również nie wyglądała dobrze, ale stworzyła trzy bardzo dobre okazje i jedną wykorzystała. W 27. minucie napastnik gości wykorzystał niezdecydowanie defensywy Gromu i otworzył wynik spotkania. Zawodnicy na przerwę schodzili przy wyniku 0:1.

Na początku drugiej połowy zespół z Rejowca Fabrycznego zdobył drugą bramkę, a w 52. minucie nadzieję na korzystny wynik odebrał zespołowi z Różańca sędzia. Po “czystym” wślizgu Michała Mielniczka arbiter odgwizdał faul i ukarał naszego obrońcę żółtą kartką. Zawodnik Gromu nie mógł pogodzić się z tą decyzją i za krytykowanie sędziego otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Sparta szybko wykorzystała przewagę liczebną i w 55. minucie zdobyła bramkę na 0:3. Goście mieli kolejne sytuacje do zdobycia bramek, ale brakowało już im skuteczności. Grom również mógł pokonać bramkarza Sparty, ale dwa strzały Kamila Kapronia były niecelne. Najbliższy zdobycia bramki był przy strzale głową, po którym piłka o kilka centymetrów minęła spojenie. W ostatnich minutach meczu w polu karnym rywali faulowany był Jacek Podolak, ale tym razem sędzie nie zobaczył przewinienia.

Grom Różaniec – Sparta Rejowiec Fabryczny 0:3 (0:1)

Bramki: 27′, 49′, 55′

Zmiany: 46′ Przemysław Krzyszycha za Janusza Biruta, 63′ Jakub Parzych za Jakuba Paćkowskiego, 83′ Patryk Grelak za Arka Kwiatkowskiego.