DSC_0461

W XXII kolejce hummel IV ligi lubelskiej Grom Różaniec przegrał z Huczwą Tyszowce. Wynik ten oznacza, że w dalszej części sezonu Grom będzie grał w grupie spadkowej.

W środę o godzinie 10:00 zapadła decyzja, że mecz odbędzie się na stadionie ze sztuczną murawą w Lubyczy Królewskiej. Boisko na obiekcie w Różańcu było pokryte kilkucentymetrową powłoką śniegu.

Pierwszy dogodną sytuację na zdobycie bramki miał Grom, ale nie wykorzystał jej Jacek Podolak i skończyło się jedynie na rzucie rożnym. Z każdą kolejną akcję coraz lepiej prezentowała się Huczwa, ale brakowało jej skuteczności. Wojciech Gęborys trafił w słupek, a strzały Damiana Ziółkowskiego były niecelne lub zablokowane. Jeszcze przed przerwą piłkę po strzale Volodymyra Halycha złapał Piotr Waśkiewicz, a w 40. minucie Wojciech Markowicz obronił strzał z rzutu karnego!

Chwilę po wznowieniu gry zawodnik zespołu z Tyszowiec odebrał piłkę w środku boiska i szybko zagrał do wbiegającego w pole karne kolegi. Skończyło się jedynie na zablokowanym strzale i rzucie rożnym. W odpowiedzi uderzenie Kamila Kapronia obronił Piotr Waśkiewicz. Po kwadransie Grom wypracował kolejną dogodną sytuację, ale po strzale Arka Kwiatkowskiego ponownie interweniował bramkarz Huczwy.  W 67. minucie pięknym uderzeniem z woleja popisał się Ivan Bykov i dał swojemu zespołowi zasłużone prowadzenie 0:1. Grom starał się odpowiedzieć i w ostatnich dwudziestu minutach grał nieco lepiej. W końcówce meczu Volodymyr Halych trafił w słupek, a strzał Arka Kwiatkowskiego był niecelny. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:1.

Grom Różaniec – Huczwa Tyszowce 0:1 (0:0)

Bramki: 67′ Ivan Bykov.

Żółte kartki: Michał Mielniczek, Volodymyr Halych x2 (Grom).

Czerwona kartka: Volodymyr Halych 90+1′.

Zmiany: 67′ Jakub Paćkowski za Mateusza Szczerbę.