DSC_0116

W siódmej kolejce grupy spadkowej hummel IV ligi lubelskiej Grom Różaniec przegrał na wyjeździe z Orlętami Łuków. Bramki dla Gromu zdobył Arek Kwiatkowski.

Pierwsze minuty spotkania były spokojne i wyrównane, ale z każdą kolejną akcją gra gospodarzy była lepsza. Grom miał za dużo błędów przy wyprowadzaniu piłki co wykorzystywali rywale i natychmiast stwarzali zagrożenie pod bramką Wojciecha Markowicza. W 17. minucie po jednej z takich strat Szymon Łukasiewicz wykorzystał prostopadłe podanie z środka boiska i otworzył wynik spotkania. W 30. minucie obrońca Orląt sfaulował w polu karnym Volodymyra Halycha i sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na bramkę zamienił Arek Kwiatkowski. Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa i po chwili Szymon Łukasiewicz ponownie dał swojej drużynie prowadzenie.

Po przerwie gra Orląt już nie była tak dobra i Grom starał się to wykorzystać. W 49. minucie strzał Arka Kwiatkowskiego z 20 metrów z trudem obronił Dawid Kuźma. Jednak już przy strzale z rzutu karnego był bez szans, a na listę strzelców ponownie wpisał się Arek Kwiatkowski. Tym razem jedenastkę wywalczył Michał Mielniczek. W 66. minucie sędzie podyktował rzut karny dla gospodarzy, którzy również nie mieli problemu z jego wykorzystaniem i było już 3:2. W końcówce meczu Grom zaatakował jeszcze większą liczbą zawodników, ale nie przyniosło to zamierzonego efektu. Za najlepszą sytuacje można uznać minimalnie niecelny strzał Jakuba Parzycha z pola karnego.

Orlęta Łuków – Grom Różaniec 3:2 (2:1)

Bramki: 17′, 34′, 66′ (karny) Szymon Łukasiewicz; 30′ (karny), 64′ (karny) Arek Kwiatkowski.

Zmiany: 68′ Przemysław Krzyszycha za Jakuba Paćkowskiego, 79′ Jakub Parzych za Grzegorza Działo.

Żółte kartki: Przemysław Kozyra, Janusz Birut x2.

Czerwona kartka: 90′ Janusz Birut.