DSC_0048

W dziesiątej kolejce grupy mistrzowskiej hummel IV ligi lubelskiej Grom Różaniec przegrał na własnym stadionie z Lublinianką 1:5. Jedyną bramkę dla Gromu zdobył Dawid Pigan.

Od pierwszego gwizdka sędziego Lublinianka zepchnęła zespół z Różańca do defensywy, ale pierwszą stuprocentową okazję stworzył Grom. W 9. minucie Jakub Stefan otrzymał podanie za linię obrony rywali, minął bramkarza i oddał strzał, ale obrońca wybił piłkę tuż przed linią bramkową. Napastnik Gromu chwilę później z powodu kontuzji musiał opuścić plac gry. W 15. minucie Lublinianka wyszła na prowadzenie. Piłka trafiła do ustawionego na 7 metrze Grzegorza Fularskiego, który nie zmarnował doskonałej okazji. W 32. minucie Kamil Przybysławski sfaulował przeciwnika w okolicy narożnika pola karnego i sędzia główny Mikołaj Łaba bez zawahania wskazał na 11 metr. Rzut karny na bramkę zamienił Michał Paluch. Bliski zdobycia kontaktowej bramki był Jakub Paćkowski, ale po efektownej przewrotce piłka przeleciała obok słupka. W 40. minucie po koronkowej akcji i zagraniu wzdłuż bramki strzałem z 5 metrów Wojciecha Markowicza pokonał Dominik Ptaszyński. Przed przerwą Lublinianka była zdecydowanie lepsza, ale nie stworzyła zbyt wielu sytuacji bramkowej, natomiast była bardzo skuteczna.

Druga połowa rozpoczęła się od trafienia Lublinianki. Dośrodkowanie z prawego skrzydła skutecznie zamykał Pinto Gomes Evandro i było już 0:4. W 60. minucie Dawid Pigan zszedł z futbolówką ze skrzydła do środka boiska i pięknym strzałem przy dalszym słupku pokonał Adriana Wójcickiego. Kilku minut później po stracie Konrada Puchacza Karol Banachiewicz zdecydował się na długie podanie do Michała Palucha, który wyszedł sam na sam z Wojciechem Markowiczem i strzałem pod poprzeczkę zdobył bramkę na 1:5. Lublinianka miała jeszcze trzy bardzo dobre sytuacji do zdobycia kolejnych bramek, ale nie była już tak skuteczna jak przed przerwą.

Grom Różaniec – KS Lublinianka 1:5 (0:3)

Bramki: 60′ Dawid Pigan (Grom); 15′ Grzegorz Fularski, 32′ Michał Paluch z rzutu karnego, 40′ Dominik Ptaszyński, 47′ Pinto Evandro Gomes, 66′ Michał Paluch.

Zmiany: 9′ Dawid Pigan, 46′ Konrad Puchacz za Arka Kwiatkowskiego, 57′ Volodymyr Halych za Piotra Misiąga, 83′ Wojciech Lis za Kacpra Działo, 83′ Grzegorz Działo za Macieja Chmurę.

sklad lublinianka2

Dodaj komentarz