Komunikat

W związku ze skandaliczną decyzją LZPN (Oddział Zamość), która jest niezgodna z regulaminem rozgrywek oraz komunikatem dotyczącym terminarza Zamojskiej Klasy Okręgowej na sezon 2023/2024 informujemy, że zespół seniorów Gromu Różaniec nie przystąpi do sobotniego meczu przeciwko Omedze Stary Zamość.

Według regulaminu rozgrywek oraz komunikatu LZPN O/Zamość 29. i 30. kolejka są obligatoryjne, więc wszystkie mecze ostatniej serii gier muszą odbyć się w ten sam dzień i o tej samej godzinie. Na początku sezonu ustalono, że będzie to sobota, 15 czerwca 2024 roku, godzina 17:00. Jednak Wydział Gier LZPN O/Zamość po konsultacji z Prezesem Związku zaakceptował prośbę Hetmana Zamość oraz Huczwy Tyszowce i zdecydował, że mecz z udziałem tych drużyn zostanie rozegrany w piątek, 14 czerwca o godzinie 17:30.

Decyzję można byłoby zrozumieć gdyby żadna z ww. drużyn o nic już nie walczyła oraz wynik tego spotkania nie miał wpływu na ostateczne miejsca w tabeli innych zespołów. Tak jednak nie było, bo przed ostatnią kolejką sezonu 2023/2024 nie wiadomo było, który zespół zakończy rozgrywki na dającym prawo gry w barażach o awans do IV ligi, drugim miejscu. O tę lokatę walczyły Huczwa i Grom.

Po piątkowym treningu zawodnicy, sztab szkoleniowy oraz zarząd naszego klubu zdecydowali, że nie ma sensu rozgrywania sobotniego meczu Omega Stary Zamość – Grom Różaniec, bo LZPN O/Zamość zakończył rywalizację na własnych zasadach. W ostatnich dniach całe środowisko piłkarskie związane z naszym klubem z niecierpliwością czekało na sobotę i wielki emocje związane z ostatnią kolejką sezonu. Niestety wszystko wyjaśniło się już w piątek.

O wydarzeniach z dwóch ostatnich kolejek nie chcemy już pisać…

Gratulujemy Hetmanowi Zamość zajęcia pierwszego miejsca w Zamojskiej Klasie Okręgowej oraz awansu do IV ligi. Z kolei Huczwie Tyszowce życzymy powodzenia w barażach!

Na sobotni wieczór nasz zespół ma zaplanowaną grę wewnętrzną, po której na stadionie w Różańcu odbędzie się spotkanie podsumowujące sezon 2023/2024. Wszystkich kibiców Gromu zapraszamy na grilla oraz wspólne oglądanie meczów EURO 2024.

Dodaj komentarz