DSC_0069

W jedenastej kolejce grupy mistrzowskiej hummel IV ligi lubelskiej Grom Różaniec wygrał na wyjeździe z Opolaninem Opole Lubelskie Lubelskie 1:0. Jedyną bramkę zdobył Kamil Przybysławski, który skutecznie egzekwował rzut karny.

W sobotnim spotkaniu Grom prezentował się lepiej niż gospodarze i częściej stwarzał korzystne sytuacje, ale na bramkę trzeba było czekać do ostatnich minut spotkania. W pierwszych 45 minutach strzały oddali Michał Mielniczek, Jacek Podolak, Dawid Pigan, Arek Kwiatkowski, Jakub Paćkowski i Jakub Stefan, ale były to próby niecelne lub skutecznie interweniował golkiper Opolanina. W doliczonym czasie gry do pierwszej połowy piłka dwukrotnie obiła poprzeczkę bramki strzeżonej przez Miłosza Szczepańskiego.

Drugą połowę lepiej rozpoczął zespół z Opola Lubelskiego i w pierwszych minutach mocny strzał głową oddał Kamil Król, ale znakomicie w tej sytuacji spisał się Michał Kucab i wciąż było 0:0. Po kwadransie ponownie lepiej grał Grom i w 64. minucie powinien wyjść na prowadzenie, ale bardzo dobrej sytuacji nie wykorzystał Jakub Paćkowski, który uderzył obok słupka. Chwilę później w polu karnym faulowany był Jacek Podolak, ale arbiter nie dopatrzył się przewinienia. W 87. minucie Jakub Stefan próbował minąć bramkarza rywali, a ten go sfaulował i tym razem sędzia wskazał na jedenasty metr,a rzut karny na bramkę zamienił Kamil Przybysławski. W doliczonym czasie gry mecz powinien “zamknąć” Grzegorz Działo, ale pomimo znakomitej sytuacji uderzył obok bramki. Nie miało to konsekwencji, bowiem kilkadziesiąt sekund później zabrzmiał ostatni gwizdek.

Kibice zgromadzeni na stadionie w Opolu Lubelskim obejrzeli emocjonujące spotkanie, a zadbali o to zawodnicy obydwu drużyn oraz sędziowie, których postawa sprawiała wrażenie, że oni również chcieli odegrać w tym meczu ważną rolę.

Najciekawsze akcje z meczu można obejrzeć na Twitterze -> https://twitter.com/Grom1956

Opolanin Opole Lubelskie – Grom Różaniec 0:1 (0:0)

 Bramka: 88′ Kamil Przybysławski z rzutu karnego.

Żółte kartki: Michał Mielniczek, Jakub Paćkowski, Piotr Misiąg.

Zmiany: 46′ Volodymyr Halych za Michała Mielniczka, 68′ Konrad Puchacz za Arka Kwiatkowskiego, 81′ Wojciech Lis za Piotra Misiąga, 88′ Grzegorz Działo za Dawida Pigana.

sklad opolanin xi

Dodaj komentarz