DSC_0118

W spotkaniu ósmej kolejki hummel IV ligi lubelskiej Grom Różaniec pokonał na własnym stadionie Świdniczankę Świdnik. Jedyną bramkę w meczu zdobył Kamil Kaproń, który skutecznie egzekwował rzut karny.

Mecz idealnie rozpoczął się dla Gromu. W 8. minucie w polu karnym rywali faulowany był Dawid Pigan i sędzia bez wahania wskazał na jedenastkę. Rzut karny pewnie wykorzystał Kamil Kaproń i zespół z Różańca wyszedł na prowadzenie. Świdniczanka starała się szybko odrobić straty i już w kolejnych akcjach dwukrotnie zagroziła bramce Gromu. Następnie Michał Zuber miał dwie szanse z rzutów wolnych tuż przed polem karnym Gromu, ale rywalizację z nim wygrywał Wojciech Markowicz. Zespół ze Świdnika był zdecydowanie częściej przy piłce, ale wyglądało to tak jakby chcieli wejść z nią do bramki. Przed przerwą Grom wyprowadził dwa kontrataki, po których mógł podwyższyć prowadzenie, ale strzał Dawida Pigana obronił Jakub Gosik, a dośrodkowania Jakuba Stefana nie zdołał przeciąć Jakub Paćkowski.

Druga połowa mogła rozpocząć się od bramki dla zespołu z Różańca. Piłka po strzale z dystansu Kamila Kapronia przeleciała minimalnie nad poprzeczką. W 51. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Sebastian Plesz i Świdniczanka musiała kontynuować mecz w dziesięciu. Od tego momentu spotkanie się wyrównało, a po chwili drugą bramkę mógł zdobyć Grom. W 60. minucie po ładnej akcji na lewym skrzydle w dogodnej sytuacji znalazł się Jakub Stefan, jednak strzał napastnika Gromu był niecelny. W ostatnich minutach goście zmienili taktykę i częściej decydowali się na strzały zza pola karnego. Piłka po tych próbach najczęściej o kilka metrów mijała bramkę Gromu. W 85. minucie Kamil Kaproń został ukarany czerwoną kartką za faul w środkowej strefie boiska i siły się wyrównały. Świdniczanka nie potrafiła tego wykorzystać, a w doliczonym czasie gry bramkę na 2:0 zdobyć mógł Grzegorz Działo, ale piłka po jego uderzeniu minimalnie minęła słupek bramki rywali.

W drugiej połowie meczu zarówno Grom jak i Świdniczanka mieli wiele zastrzeżeń do pracy sędziego Pawła Tuckiego. Czy były to zastrzeżenia uzasadnione pozostawiamy do oceny właściwym osobom.

Grom Różaniec – Świdniczanka Świdnik 1:0 (1:0)

Bramki: 8′ Kamil Kaproń (z rzutu karnego).

Żółte kartki: Jacek Podolak, Jakub Paćkowski, Arek Kwiatkowski.

Czerwone kartki: Kamil Kaproń (Grom), Sebastian Plesz (Świdniczanka, za dwie żółte).

Zmiany: 70′ Arek Kwiatkowski za Jakuba Paćkowskiego, 74′ Patryk Kuczyński za Michała Mielniczka, 76′ Jarosław Rak za Patryka Wróbla, 80′ Konrad Puchacz za Dawida Pigana, 90′ Grzegorz Działo za Jakuba Stefana.