DSC_0171

W siedemnastej kolejce hummel IV ligi lubelskiej Grom Różaniec wygrał na wyjeździe z Igrosem Krasnobród. Bramki dla Gromu zdobyli Maciej Chmura, Volodymyr Halych, Jakub Stefan i Kacper Działo.

Początek spotkania należał do Igrosu. Zespół z Krasnobródu grał agresywniej od zawodników Gromu i wykorzystywał każde niedokładne podanie, odbierając piłkę. W 14. minucie stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał Michał Kołodziejski. Jego strzał obronił Michał Kucab. Następnie obok bramki uderzył Maciej Żerucha. W 24. minucie Piotr Misiąg rzucił z autu do napastnika Igrosu, który nie miał problemu z wykorzystaniem tego błędu i zdobył dla Igrosu bramkę. W 29. minucie po jednej z nielicznych w pierwszej połowie sytuacji podbramkowych dla Gromu strzał Arka Kwiatkowskiego obronił Piotr Wójtowicz. Chwilę później Semen Surinovich podał do bramkarza, ten nie trafił w piłkę i było już 1:1. W ostatniej akcji pierwszej połowy Grzegorz Działo trafił w słupek.

Po przerwie Grom prezentował się zdecydowanie lepiej. Już w 48. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Dawid Pigan, ale jego strzał obronił bramkarz, natomiast dobitka Macieja Chmury była zablokowana. W kolejnych minutach kilkukrotnie Piotra Wojtowicza próbował pokonać Jakub Stefan, ale do pewnego momentu był nieskuteczny. W 64. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, strzałem z 5 metrów bramkę zdobył Maciej Chmura. Następnie pięknym strzałem z rzutu wolnego bramkę zdobył Volodymyr Halych i było już 1:3. W 78. minucie na strzał z 20 metrów zdecydował się Jakub Stefan i piłka wpadła pod poprzeczkę bramki Igrosu. W doliczonym czasie gry wynik meczu na 1:5 ustalił Kacper Działo, który skutecznie dobił piłkę po interwencji bramkarza gospodarzy.

Igros Krasnobród – Grom Różaniec 1:5 (1:1)

Bramki: 24′ Michał Kołodziejski, 31′ Semen Surinovich (samobójcza), 64′ Maciej Chmura, 68′ Volodymyr Halych, 78′ Jakub Stefan, 90+3 Kacper Działo.

Żółte kartki: Arek Kwiatkowski, Wojciech Markowicz, Michał Mielniczek.

Zmiany: 46′ Wojciech Markowicz za Michała Kucab, 46′ Kacper Działo za Jarosława Raka, 46′ Mikołaj Kula za Grzegorza Działo, 46′ Volodymyr Halych za Arka Kwiatkowskiego,72’Jakub Paćkowski za Dawida Pigana.