Przegrana ze Świdniczanką w ostatnim tegorocznym spotkaniu

W ostatnim tegorocznym spotkaniu Grom Różaniec przegrał na własnym stadionie ze Świdniczanką Świdnik Mały 1:2 (1:0). Bramkę dla Gromu zdobył Jarosław Rak.

Początek spotkania był wyrównany. Pierwszą dogodną sytuację mieli goście, ale strzał z 12. minuty Mateusza Wilka był niecelny. Odpowiedź Gromu była skuteczniejsza. W 19. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła do Jarosława Raka, który płaskim strzałem pokonał bramkarza Świdniczanki. Jeszcze przed przerwą zarówno Grom jak i Świdniczanka mieli po dwie okazje do zdobycia bramek. Po stronie zespołu z Różańca niecelnie strzelali Volodymyr Halych i Arek Kwiatkowski, natomiast u gości dobrych sytuacji nie wykorzystali Mateusz Wilk i Mateusz Kowalewski.

Po przerwie nieznacznie lepsza i skuteczniejsza była Świdniczanka. W 61. minucie wyrównującą bramkę po strzale z 16 metrów i rykoszecie zdobył Mateusz Kowalewski, a w jednej z kolejnych akcji sytuacji sam na sam z Wojciechem Markowiczem nie wykorzystał Marcel Pędlowski. W 71. minucie stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał Jakub Paćkowski, który z 7 metrów oddał zbyt słaby strzał, aby pokonać Kacpra Kowalczyka. W 84. minucie Grom ponownie powinien wyjść na prowadzenie, ale to goście zdobyli bramkę na 1:2. Volodymyr Halych otrzymał podanie za linię obrońców rywali, ale nie zdecydował się na strzał swoją lepszą lewą nogą, zszedł w prawą stronę i uderzył obok słupka bramki rywali. W odpowiedzi Świdniczanka przeprowadziła szybką akcję w której sytuację sam na sam z bramkarzem na bramkę zamienił napastnik zespołu ze Świdnika Małego. Radość zawodników rezerwowych i sztabu szkoleniowego była tak duża, że uszkodzili ławkę rezerwowych. W doliczonym czasie gry do wyrównani mógł doprowadzić jeszcze Jarosław Rak, ale jego strzał był niecelny.

Grom Różaniec – Świdniczanka Świdnik Mały 1:2 (1:0)

Bramki: 19′ Jarosław Rak (Grom),  61′ Mateusz Kowalewski, 84′ ? (Świdniczanka)

Żółte kartki: Kacper Działo, Wojciech Markowicz, Janusz Birut, Volodymyr Halych, Jacek Podolak.

Zmiany: 90′ Wojciech Lis za Jacka Podolaka.