Zasłużony punkt na trudnym terenie!

W spotkaniu VIII kolejki IV ligi lubelskiej gr. II Grom Różaniec zremisował 3:3 (2:0) na wyjeździe ze Świdniczanką Świdnik Mały 3:3. Bramki dla Gromu zdobyli Michał Mielniczek x2, Jacek Podolak.

W pierwszych minutach Grom postawił na defensywie i skutecznie przerywał ofensywne akcje rywali. Świdniczanka miała przewagę, ale nie potrafił stworzyć klarownych sytuacji po których mogłaby wyjść na prowadzenie. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do gospodarzy. W 43. minucie Michał Mielniczek popełnił błąd przy wyprowadzeniu piłki, przejął ją zawodnik Świdniczanki i po chwili było 1:0. Kiedy już zawodnicy byli myślami w szatni gospodarze wyprowadzili drugi cios i schodzili na przerwę przy dwubramkowym prowadzeniu.

Drugą połowę znakomicie rozpoczął Grom i w 53. minucie było już 2:2. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Michał Mielniczek, który pokonał bramkarza strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu różnego. Następnie Jacek  Podolak wykorzystał zamieszanie i bierną postawę rywali  pod bramką Świdniczanki i również strzałem głową doprowadził do wyrównania. W kolejnych minutach zespół że Świdnika Małego starał się odzyskać prowadzenie, ale Grom również chciał wykorzystać fragment lepszej gry i zdobyć kolejną bramkę. W 72. minucie zawodnik gospodarzy trafiając w poprzeczkę  nie wykorzystał rzutu karnego. Dziesięć minut później Świdniczanka była już skuteczniejsza i po strzale w okienko z 20 metrów zdobyli bramkę na 3:2. Zespół z Różańca nie poddał się i postawił na ofensywę. W doliczonym czasie gra Kamil Kaproń precyzyjnie dośrodkował z rzutu różnego, a Michał Mielniczek pięknym strzałem głową doprowadził do wyrównania!

Świdniczanką Świdnik Mały – Grom Różaniec 3:3 (2:0)

Bramki: 42′, 45′, 82′ dla Świdniczanki, 49′, 90+2′ Michał Mielniczek, 53′ Jacek Podolak.
Żółte kartki: Kacper Działo, Jacek Podolak.
Zmiany: 75′ Piotr Przeszło za Kacpra Działo.