Porażka z liderem po dobrym meczu

Grom Różaniec przegrał na własnym stadionie z Tomasovią Tomaszów Lubelski 0:1 (0:1) w spotkaniu VII kolejki IV ligi. Jedyną bramkę w meczu zdobył Patryk Dorosz.

Lider z Tomaszowa Lubelskiego od pierwszej minuty przejął inicjatywę i długo konstruował akcje, aby zagrozić bramce Gromu. W 4. minucie jeden z zawodników gości lekkim strzałem z linii pola karnego lobował interweniującego Wojciecha Markowicza, ale skutecznie asekurował go Volodymyr Halych. Następnie ładną akcję prawą stroną przeprowadził Grom i mógł wyjść na prowadzenie, ale piłka po strzale głową Jakuba Paćkowskiego z 5 metrów przeleciała wysoko nad poprzeczką. W 22. minucie Tomasovia zdobyła bramkę na 0:1. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego do bramki trafił Patryk Dorosz. Pomimo przewagi gości Grom jeszcze przed przerwą mógł wyrównać, ale strzał Jakuba Paćkowskiego z narożnika pola bramkowego z problemami obronił Łukasz Bartoszczyk.

Po przerwie mecz się wyrównał i Grom częściej utrzymywał się przy piłce na połowie rywali niż w pierwszych 45 minutach. W 48. minucie Tomasovia mogła podwyższyć prowadzenie, ale po dośrodkowaniu z rzutu rożnego jeden z zawodników nie trafił w bramkę, pomimo tego, że nie był atakowany przez graczy Gromu. Chwilę później piłka znalazła się w bramce gości, niestety był spalony. Kacper Działo odebrał piłkę źle interweniującemu bramkarzowi rywali i wyłożył ją Jakubowi Paćkowskiemu, który jednak był przed futbolówką, która w tej sytuacji wyznaczała linię spalonego. W 62. minucie ładnie z 25 metrów strzelał Janusz Birut, tym razem Łukasz Bartoszczyk pewnie odbił piłkę na rzut rożny. Tomasovia nieco się cofnęła i starała się kontrować zespół z Różańca. Nie wychodziło im to najlepiej i po ich prostopadłych podaniach sędzia często odgwizdywał spalone. W 77. minucie zawodnik gości wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale górą był Wojciech Markowicz. Pomimo dobrej drugiej połowy Grom nie wyrównał i mecz zakończył się wynikiem 0:1.

Grom Różaniec – Tomasovia Tomaszów Lubelski 0:1 (0:1)

Bramki: 22′ Patryk Dorosz

Żółte kartki: Volodymyr Halych, Arek Kwiatkowski, Wojciech Markowicz

Zmiany: 86′ Grzegorz Działo za Janusza Biruta