Granit lepszy od Gromu

W 6. kolejce IV ligi Grom Różaniec przegrał na wyjeździe z Granitem Bychawa 2:1. Jedyną bramkę dla Gromu zdobył Jakub Paćkowski.

Po kilku minutach gry Grom powinien wyjść na prowadzenie. Po prostopadłym podaniu Janusza Biruta, Arek Kwiatkowski minął bramkarza, ale nie trafił w bramkę. Następnie gospodarze kilkukrotnie zagrozili bramce Gromu. W 30. minucie Arek Kwiatkowski zagrał do wprowadzonego chwilę wcześniej na boisko Jakuba Paćkowskiego, który płaskim strzałem pokonał bramkarza Granitu Bychawa. Gospodarze starali się szybko odpowiedzieć, ale pierwszych dogodnych sytuacji nie wykorzystali. Zmieniło się to w 37. minucie, kiedy przy biernej postawie defensywy Gromu zdobyli bramkę na 1:1.

W drugiej połowie zdecydowanie lepszym zespołem był Granit i stworzył kilka bardzo dobrych sytuacji bramkowych, a jedną wykorzystał. W 67. minucie Karol Banachiewicz celnym strzałem z 16 metrów dał swojemu zespolowi prowadzenie. Gospodarze mogli zdobył kolejne bramki, ale bardzo dobrze dysponowany był bramkarz Gromu Wojciech Markowicz. W końcówce meczu Grom mógł jeszcze doprowadzić do remisu, jednak piłka po strzale z 20 metrów Jacka Podolaka przeleciała kilka centymetrów nad poprzeczką.

Granit Bychawa – Grom Różaniec 2:1 (1:1)

Bramki: 30′ Jakub Paćkowski (dla Gromu),  37′ strzelec niezany i 67′ Karol Banachiewicz (dla Granitu).

Zmiany: 28′ Jakub Paćkowski za Michała Mialniczka, 64′ Jarosław Rak za Arka Kwiatkowskiego, 85′ Grzegorz Działo za Kamila Kapronia.