#GramyDalej: Grom Różaniec – Roztocze Szczebrzeszyn (25.05.2002). Wizyta Księdza Biskupa

W jednej z ostatnich kolejek sezonu 2001/2002 Grom podejmował na odnowionym rok wcześniej stadionie w Różańcu Roztocze Szczebrzeszyn. Po meczu odbyła się ceremonia poświęcenia obiektu przez Księdza Biskupa Jana Śrutwę.

Spotkania rozpoczęło się nieco później niż planowano, a przerwa trwała ponad 20 minut. Nie było to zgodne z obowiązującymi przepisami, ale sędziowie wyrazili na to zgodę. Organizatorom zależało na opóźnianiu wznowienia gry, aby Ksiądz Biskup zdążył przybyć do Różańca przed ostatnim gwizdkiem sędziego, co się udało.

Grom Różaniec – Roztocze Szczebrzeszyn 1:3 (1:2)

Bramki: Artur Brzyski (dla Gromu), Kostrubiec, Antoszek, Lipski (dla Roztocza).

Skład Gromu: Kamil Kwiatkowski, Tomasz Gmiterek, Jarosław Piskorski, Jacek Furgała, Krzysztof Malinger, Krzysztof Kaproń (Stanisław Lachowski), Krzysztof Pokarowski (Grzegorz Strus), Artur Brzyski, Rafał Wojtowicz (Zbigniew Bździuch), Jerzy Łuszczek, Andrzej Jung. Rezerwowi: Leszek Czarnecki, Henryk Buńko.

Artykuł „Kroniki Tygodnia”:

 

Zapiski Antoniego Buńko:

W dniu 25.05.2002 r. LKS „GROM” rozegrał mecz na boisku w Różańcu z „Roztoczem” Szczebrzeszyn. Podczas tego spotkania odbyła się miła uroczystość związana z poświęceniem naszego boiska przez Ordynariusza Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Jan Śrutwa. Było to miłe i pożyteczne spotkanie w historii naszego klubu. 

Spotkanie zakończyło się niestety przegraną Gromu 1:3. Grom zagrał bardzo dobrze do 25 minuty, kiedy Roztocze praktycznie nie istniało, ale im dalej tym gorzej. Bardzo przeciętnie zagrali Krzysztof Pokarowski i Andrzej Jung, słabiej Krzysztof Kaproń, Jarosław Piskorski oraz Kamil Kwiatkowski. Bramkę w 23. minucie zdobył głową Artur Brzyski po bardzo dobrym podaniu Andrzeja Junga. 

Po spotkaniu odbyło się powitanie Księdza Biskupa przez Prezesa klubu Antoniego Buńko, który wręczył wiązankę kwiatów, a Wiceprezes Jan Kowalik powitał Księdza Biskupa chlebem i solą. Krótkie powitanie wygłosił Antoni Buńko, który między innymi powiedział:

„Czcigodny Księże Biskupie! W imieniu zawodników i działaczy drużyny piłkarskiej Grom Różaniec mam zaszczyt powitać Waszą Ekscelencję i prosić o poświęcenie naszego boiska sportowego. Już św. Paweł mówił, o nagrodzie, która czeka zawodników. Pragniemy, więc aby ta Łaska Boża, która płynie na tę ziemię przez pasterskie błogosławieństwo, była mocą i zachętą dla młodzieży do zdobywania nie tylko odznaczeń i pucharów w dziedzinie sportu, ale również kształtowała Bożego Ducha w sportowcach. Aby każdy z nas u końcu drogi życia mógł powtórzyć za św. Pawłem „Dobry bój toczyłem, wiary dochowałem, na koniec jest mi dany wieniec zwycięstwa.”

Następnie Ksiądz Biskup dokonał poświęcenia boiska i zrobiono wspólne zdjęcie z zespołami. W podziękowaniu za dokonanie poświęcenia zawodnik gospodarzy Bogdan Antolak wręczył Księdzu Biskupowi piłkę z podpisami zawodników i działaczy Gromu Różaniec.

W przygotowaniach boiska i uroczystości brali udział członkowie zarządu: Antoni Buńko, Jan Kowalik, Zenon Grasza, Jan Pawlik, Grzegorz Myszka, Marian Strus, Jan Gleń i inni. 

Attachment

Zostaw komentarz

(wymagane)

(wymagane)

*