#GramyDalej: Grom Różaniec – Ostoja Skierbieszów (15.08.2010)

Drugi mecz, który wspominamy w cyklu #GramyDalej jest konfrontacja Gromu Różaniec z Ostoją Skierbieszów, która odbył się 15 sierpnia 2010 roku. Do Różańca po trzy punkty przyjechał wtedy jeden z faworytów do awansu, ale beniaminek, którym był Grom pokrzyżował te plany…

W sezonie 2009/2010 Grom bez większych problemów wygrał grupę I klasy „A” i po trzech latach przerwy wrócił do „okręgówki”. Przed startem nowego sezonu klub z Różańca utrzymał kadrę, która wywalczyła awans, a dodatkowo doszedł do niej Arkadiusz Kwiatkowski, który wrócił do Gromu z Łady Biłgoraj. – Walka o utrzymanie raczej nie będzie nas dotyczyć. W planach jest uplasowanie się na miejscach 5-8 – mówił przed sezonem Robert Kupczak.

W inauguracyjnej kolejce Grom grał u siebie z Ostoją Skierbieszów, która poprzedni sezon zakończyła na 2. miejscu, a w ankiecie przeprowadzonej na stronie internetowej Tura Turobin uznana została za głównego faworyta do wygrania rozpoczynającej się ligi (35% głosów). Jak się później okazało Ostoja ponownie była druga, a tuż za nią sezon kończył Grom.

Kibice zgromadzeni tego dnia (15.08.2010 r.) na stadionie w Różańcu z pewnością nie żałowali, że się tam znaleźli, gdyż zobaczyli aż 8 bramek i walkę o trzy punkty do ostatniego gwizdka sędziego. W 74. minucie Grom przegrywał jeszcze 2:3, ale ostatecznie mógł cieszyć się ze zwycięstwa (5:3). Bramkarzem zespołu ze Skierbieszowa był wtedy Marek Baranowski, który dwa lata wcześniej występował w II lidze!

Relacja z meczu:

Grom – Ostoja 5:3 (2:3)

Skład: Patryk Bartosik- Krzysztof Malinger, Krzysztof Tarnowski, Krzysztof Kaproń, Łukasz Mazur( 89′ Łukasz Łuszczak), Damian Grasza( 68′ Piotr Larwa), Rafał Wojtowicz, Andrzej Jung (76′ Artur Brzyski), Mirosław Podgórski, Krzysztof Wróbel ( 89′ Arkadiusz Kwiatkowski), Mateusz Piętak.

Bramki strzelili: Piętak x2, Larwa x2 i Wróbel.

2′ Pierwsza groźna akcja Gromu po której powinna paść bramka, ale po strzale Podgórskiego piłka mija o centymetry słupek bramki gości.

5′ Strzał z ok. 30 m. i poprzeczka ratuje Grom przed utrata bramki.

8′ Malinger dostaje żółtą kartkę za faul na napastniku Ostoi.

9′ Bartosik z problemami broni strzał z rzutu wolnego.

11′ 1-0 dla Gromu. Podgórski odbiera piłkę obrońcy i podaje do Piętaka, który precyzyjnym strzałem nie daje szans bramkarzowi.

13′ Rzut rożny dla gości i 1-1.

20′ Napastnik gości minął już bramkarza, ale strzał w ostatniej chwili zdołał zablokować Mazur.

22′ 1-2 dla Ostoi.

24′ Brak zdecydowania Bartosika i bramka. 1-3

30′ Dośrodkowanie Wojtowicza z rzutu wolnego, ale Malinger mija się minimalnie z piłką.

33′  Wojtowicz mija bramkarza podaje do Piętaka, ten dokłada nogę i mamy już 2-3.

35′ Strzał Wróbla zza pola karnego, bramkarz Ostoi z trudem wybija piłkę na rzut rożny.

37′ Strzał Junga broni bramkarz.

44′ Po zgraniu piłki przez Junga do Wróbla ten drugi głową minimalnie przenosi ją nad poprzeczką.

Druga połowa:

52′ Strzał Piętaka broni bramkarz.

54′ Bartosik popisuje się dobra interwencją.

57′ Napastnik Ostoi, który wcześniej strzelił dwie bramki symuluje faul w polu karnym za co dostaję drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną.

60′ Na przestrzeni kilku minut gra się bardo zaostrzyła.

68′ Zmiana: za Graszę wchodzi Larwa.

74′ Kaproń posyła piłkę na lewe skrzydło do Larwy, ten ją przyjmuje i pięknym strzałem w krótki róg pokonuje bramkarz gości 3-3.

76′ Zmiana: za Junga wchodzi Brzyski.

79′ Po strzale Podgórskiego piłkę przed siebie wybija bramkarz, dochodzi do niej Wróbel i jest 4-3 dla Gromu.

82′ Podgórski dostaję żółtą kartkę za faul.

87′ W sytuacji sam na sam z bramkarzem znajduje się Wojtowicz, ale podaje jeszcze do lepiej ustawionego Larwy, który dopełnia formalności! 5-3.

88′ Kolejny zawodnik ze Skierbieszowa nie może zapanować nad emocjami dostaję druga żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

89′ Dwie doskonałe sytuacje najpierw Wojtowicz, później Brzyski, ale wynik bez zmian.

90′ Zmiany: za Wróbla wchodzi Kwiatkowski, a za Mazura Łuszczak.

92′ Kwiatkowski staje przed szansą pokonania bramkarza gości, lecz ten tym razem wychodzi zwycięsko z tego pojedynku.