Grom ze srebrnym certyfikatem PZPN!

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasz klub przeszedł pozytywnie wszystkie etapy programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN i została odznaczona SREBRNYM CERTYFIKATEM! Jest to bardzo duże wyróżnienie, o czym może świadczyć fakt, że z powiatu biłgorajskiego jesteśmy jedynym wyróżnionym klubem, a na Zamojszczyźnie srebrne certyfikaty przyznano jeszcze tylko Hetmanowi Zamość i Gaudium Zamość (brązowe trafiły do Tomasovii Tomaszów Lubelski, Unii Hrubieszów, Gryfa Gminy Zamość i Szumów Susiec).

Program Certyfikacji to innowacyjny projekt mający za zadanie podniesienie jakości szkolenia w szkółkach piłkarskich na terenie całej Polski. W jego pierwszej edycji do Polskiego Związku Piłki Nożnej wpłynęło 1197 formularzy zgłoszeniowych. Ostatecznie wszystkie wymagania formalno-prawne spełniły 694 podmioty i to właśnie im na mocy decyzji Komisji Weryfikacyjnej oraz Komisji Odwoławczej ds. Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich zostały przyznane certyfikaty, które obowiązywać będą do 30 czerwca 2021 roku. 32 wyróżnień trafiło na Lubelszczyznę. Dla podmiotów z naszego województwa przyznano 2 złote, 10 srebrnych i 20 brązowych certyfikatów.Szkółki, które je otrzymały, przez najbliższe trzy lata będą mogli liczyć na wsparci finansowe Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jednak jeszcze nie wiadomo jakie będą to kwoty, ale prawdopodobnie wsparcie będzie uzależnione od stopnia uzyskanego certyfikatu.

Dzięki Programowi Certyfikacji rodzice i dzieci grające w piłkę nożną będą mieć pewność, że szkółka piłkarska spełnia standardy szkoleniowe, jest bezpieczna, a jej kadra ma kwalifikacje niezbędne do szkolenia zawodników. W naszym klubie programem objęte są cztery grupy (Skrzat, Żak, Orlik i Młodzik), a kadrę szkoleniową tworzą Bogdan Antolak, Marek Grelak i Łukasz Mazurek.

Attachment

Zostaw komentarz

(wymagane)

(wymagane)

*