„Rzeźnicy” z Omegi pokonani…

Grom Różaniec wygrał z Omegą Stary Zamość 2:0 (0:0) w spotkaniu 13. kolejki zamojskiej klasy okręgowej. Bramki dla Gromu zdobyli Kamil Kaproń i Krzysztof Walkiewicz.

Po kilku minutach gry Grom powinien prowadzić 2:0, ale bardzo dobrych sytuacji nie wykorzystali Arek Kwiatkowski i Kamil Kaproń. W 5. minucie, po rzucie rożnym piłka spadła na głowę Arka Kwiatkowskiego, który uderzył w bramkarza. Chwilę później sam na sam z bramkarzem rywali wychodził Kamil Kaproń, ale zbyt wcześnie zdecydował się na strzał i skutecznie interweniował bramkarz Omegi. Goście przed przerwy również mieli okazje do pokonania Wojciecha Markowicza. W 15. minucie po rzucie wolnym Omegi Przemysław Tchórz zgrał głową na narożnik pola bramkowego, gdzie bardzo dobrej sytuacji nie wykorzystał inny zawodnik gości. W końcówce pierwszej części gry w polu karnym rywali faulowany był Jacek Podolak, jednak sędzia główny Bartosz Barda nie zareagował.

Po przerwie Omedze brakowało umiejętności piłkarskich i postawili na ostrą grę, często faulując zawodników z Różańca, po których proponowali im, żeby w poniedziałek poszli na L4. Zdecydowaną przewagę miał Grom i szybko udokumentował to trafieniami. W 53. minucie Daniel Grabski wypatrzył w polu karnym Omegi Kamila Kapronia, który ze spokojem opanował piłkę i pokonał bramkarza rywali. Chwilę później było już 2:0. Po rzucie rożnym Grzegorz Działo zgrał futbolówkę do Krzysztofa Walkiewicza, który pięknie uderzył z woleja i podwyższył prowadzenie Gromu. W 64. minucie Bartosz Nizioł zaatakował korkami głowę Michała Mielniczka, który po tym starciu musiał zostać odwieziony karetką do szpitala! Napastnik ze Starego Zamościa został za to napomniany jedynie żółtą kartką. Był to kolejny poważny błąd sędziego głównego, jak się później okazało nie ostatni w tym meczu. W ostatnich dwudziestu minutach Omega starała się odrobić straty, ale była bezradna i w drugiej połowie nie stworzyła żadnej sytuacji bramkowej. Grom kontrolował przebieg spotkania i bez większych problemów utrzymywał się przy piłce, nawet na połowie rywali. Przy większej skuteczności zespół z Różańca mógł wygrać zdecydowanie wyżej. W ostatnich minutach meczu w polu karnym Omegi faulowany był Grzegorz Działo, ale sędzia Bartosz Barda po raz kolejny bał się podyktować rzut karny. Podsumowując, Grom wygrał w pełni zasłużenie, a zachowanie zawodników Omegi w trakcie tego meczu pozostawmy bez komentarza!

Grom – Omega 2:0 (0:0)

Bramki: 53′ Kamil Kaproń, 56′ Krzysztof Walkiewicz.

Zmiany: 46′ Przemysław Kozyra za Patryka Kuczyńskiego, 62′ Piotr Larwa za Michała Mielniczka, 86′ Kacper Działo za Arka Kwiatkowskiego.

Żółte kartki: 41′, 77′ Daniel Grabski (czerwona).