Porażka z liderem!

Grom Różaniec przegrał na wyjeździe z Gryfem Gmina Zamość 0:2 w spotkaniu 12. kolejki zamojskiej klasy okręgowej.

Od pierwszego gwizdka sędziego zarówno Gryf jak i Grom walczyli o każdy centymetr boiska. W 5. minucie po ładnej akcji na lewym skrzydle piłka trafiła pod nogi Arka Kwiatkowskiego, który natychmiast uderzył z 16 metrów. Niestety piłki o kilkadziesiąt centymetrów minęła bramkę rywali. Następnie gra toczyła się głównie w środku boiska, ale nie można powiedzieć, że pierwsza połowa była mało widowiskowa, bo kibice zgromadzeni na stadionie w Zawadzie zobaczyli dużo walki i wiele ciekawych zagrań. Jeszcze przed przerwą ponownie przed szansą do zdobycia bramki stanął Arek Kwiatkowski. Uderzył on ładnie z woleja, ale ponownie minimalnie niecelnie.

Po przerwie pierwsi zagrożenie stworzyli gospodarze, ale po strzale z 10 metrów skutecznie interweniował Wojciech Markowicz. Po chwili Gryf ponownie zagroził bramce Gromu, tym razem po rzucie różnym. W 64. minucie Kamil Kaproń minął obrońcę rywali i zagrał wzdłuż bramki. W tej sytuacji zabrakło kilku centymetrów, aby Arek Kwiatkowski skierował futbolówkę do bramki. Chwilę później w polu karnym Gromu faulowany był zawodnik Gryfa i sędzie wskazał na jedenasty metr. Rzut karny wykorzystał Maciej Markowski i było 1:0. Od tego momentu gospodarze skutecznie się bronili i Grom niewiele mógł zrobić. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry Przemysław Gałka ustalił wynik spotkania na 2:0.

Gryf Gmina Zamość – Grom Różaniec 2:0 (0:0)

Zmiany: 60′ Piotr Larwa za Patryka Wróbla, 75′ Przemysław Kozyra za Michała Mielniczka.

Kartki: Michał Mielniczek, Jacek Podolak, Piotr Larwa, Wojciech Markowicz, Kamil Kaproń.