Derby są nasze!

Grom Różaniec wygrał na wyjeździe z Olimpiakosem Tarnogród 4:1 (1:0) w spotkaniu 9. kolejki zamojskiej klasy okręgowej. Bramki dla Gromu zdobyli Arek Kwiatkowski, Kamil Kaproń, Jacek Podolak i Grzegorz Działo.

W 5. minucie ładną akcję na lewym skrzydle przeprowadzili Jacek Podolak i Wojciech Lis. Ten drugi dośrodkował i był bliski zdobycia bramki, ale Tomasz Kozak przeniósł piłkę nad poprzeczką. Po rzucie różnym futbolówka trafiła pod nogi Daniela Grabskiego, ale jego strzał z 10 metra był niecelny. W 23. minucie Kacper Działo zagrał do Arka Kwiatkowskiego, który natychmiast oddał strzał. Ta próba została zablokowana, ale piłka wciąż była przy nodze napastnika Gromu i drugie uderzenie było już skuteczne! Jeszcze przed przerwą dwie dogodne okazje miał Jacek Podolak, jednak jego strzały były niecelne. W doliczonym czasie tej części gry z dystansu również niecelnie strzelał Piotr Larwa. W pierwszej połowie po stronie Olimpiakosu najlepszą okazję miał Roman Stetskiw. Jego strzał z pięciu metrów został zablokowany i zakończyło się tylko na rzucie różnym.

W drugiej połowie zdecydowanie lepszy był Grom. W 56. min. drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką za brutalny faul ukarany został Hryhorii Bevza. Po tym faulu z rzutu wolnego pięknie uderzył Kamil Kaproń, piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do bramki rywali. Kilka minut później było już 0:3, a na listę strzelców po dośrodkowaniu Kamila Kapronia i strzale plecami wpisał się Jacek Podolak. W 77. minucie Kamil Kaproń zdecydował się na strzał zza pola karnego. Niefortunnie interweniował Tomasz Kozak, piłka trafiła do Grzegorza Działo, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w bramce Olimpiakosu. Grom miał jeszcze okazje do zdobycia kolejnych bramek, ale ostatecznie to gospodarze strzelili bramkę na 1:4 i takim wynikiem zakończyło się spotkanie.

Kibicom Gromu i Olimpiakosu dziękujemy za kulturalny doping!

Olimpiakos Tarnogród – Grom Różaniec 1:4 (0:1)

Bramki: 23′ Arek Kwiatkowski, 59′ Kamil Kaproń, 66′ Jacek Podolak, 77′ Grzegorz Działo.

Zmiany: 62′ Grzegorz Działo za Piotra Larwę, 79′ Patryk Kuczyński za Kacpra Działo, 80′ Bartłomiej Rutkowski za Patryka Wróbla, 82′ Marek Gleń za Wojciecha Lisa, 84′ Paweł Kapuśniak za Jacka Podolaka, 86′ Kacper Świtała za Kamila Kapronia.

Żółte kartki: Wojciech Lis, Patryk Wróbel, Piotr Przeszło.