Zwycięstwo Gromu w meczu na szczycie!

W niedzielne popołudnie doszło do najciekawszego meczu piątej serii gier zamojskiej klasy okręgowej. Liderująca Tanew Majdan Stary podejmowała na własnym stadionie drugi w tabeli Grom Różaniec. Po ostatnim gwizdku sędziego kibice z pewnością byli zadowoleni, bo zobaczyli bardzo emocjonujące spotkanie, które ostatecznie wygrał Grom!

Mecz lepiej rozpoczął zespół z Różańca i po kwadransie gry prowadził 1:0. W polu karnym rywali Jacek Podolak wyłożył piłkę Kamilowi Kaproniowi, który strzałem lewą nogą otworzył wynik spotkania. Chwilę później mogło być 0:2, ale znajdujący się kilka metrów przed bramką Tanwi Przemysław Kozyra nie trafił czysto w piłkę dośrodkowaną z prawego skrzydła. Następnie Patryk Wróbel trafił w słupek, a po strzale z dystansu Piotra Przeszło futbolówka minęła słupek bramki gospodarzy o kilkanaście centymetrów. W 37. minucie defensywa Gromu popełniła poważny błąd, piłkę przejął Michał Skubis, wyłożył ją Arkadiuszowi Kusiakowi, a ten mocnym strzałem pod porzeczkę doprowadził do wyrównania.

W pierwszych minutach po przerwie Grom przeprowadził kilka bardzo dobrych akcji i wypracował dwie stuprocentowe sytuacje. Niestety strzały Grzegorza Działo i Arka Kwiatkowskiego nie były skuteczne. Pomimo dobrej gry to zespół z Majdanu Starego wyszedł na prowadzenie, a bramkę w 57. minucie zdobył Patryk Wilkos. Grom szybko odpowiedział i po chwili było już 2:2! Krzysztof Walkiewicz zagrał wzdłuż bramki rywali, a bramkarza rywali strzałem z bliskiej odległości pokonał Patryk Wróbel. W 66. minucie z lewego skrzydła w pole karne rywali dośrodkował Przemysław Kozyra, a bramkę na 2:3 zdobył 15-letni Wojciech Lis! W 88. minucie po drugiej żółtej kartce boisko opuścić musiał Krzysztof Walkiewicz. Po tej sytuacji Tanew i Grom miały jeszcze po jednej stuprocentowej sytuacji. Patryk Wróbel minimalnie spudłował i posłał piłkę nad poprzeczką. Następnie trzy punkty dla Gromu uratował Wojciech Markowicz, który obronił strzał rywala z bliskiej odległości.

Tanew Majdan Stary – Grom Różaniec 2:3 (1:1)

Bramki: 14′ Kamil Kaproń, 61′ Patryk Wróbel, 66′ Wojciech Lis (dla Gromu) oraz 37′ Arkadiusz Kusiak, 57′ Patryk Wilkos (dla Tanwi).

Zmiany: 58′ Wojciech Lis za Grzegorza Działo.

Żółte kartki: Kacper Działo, Krzysztof Walkiewicz x2.