Pogrom!!!

Grom Różaniec wygrał na własnym stadionie z Roztoczem Szczebrzeszyn 7:2 (2:2( w spotkaniu 4. kolejki zamojskiej klasy okręgowej. Bramki dla Gromu zdobyli Patryk Wróbel  x2, Jacek Podolak, Piotr Przeszło i Rafał Wojtowicz. Dodatkowo goście dwukrotnie trafiali do własnej bramki.

Pierwsze 40 minut spotkania było jedno z najlepszych, a może nawet najlepsze w wykonaniu Gromu w niedawno rozpoczętym sezonie. W tym czasie zespół z Różańca zdominował rywali i stworzył kilka bramkowych sytuacji, z których dwie wykorzystał. W 19. minucie Kamil Kaproń dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne rywali, gdzie jeden z zawodników gości niefortunnie interweniował i skierował piłkę do własnej bramki. Kilka minut później było już 2:0! Po szybko rozegranym rzucie rożnym, płaskim strzałem z narożnika pola karnego bramkarza gości pokonał Jacek Podolak. Ponadto dobrych sytuacji nie wykorzystali m.in. Piotr Przeszło, Kacper Działo i Patryk Wróbel. W końcówce  pierwszej połowy Grom grał już tak odważnie, że w defensywie często zostawało jedynie czterech obrońców na trzech lub czterech atakujących graczy Roztocza. Efektem tego były dwie stracone bramki, w 44. i 45. minucie.

Po przerwie wszystko wróciło do normy i Roztocze już nic nie miało do powiedzenia. W 50. minucie Piotr Przeszło wykorzystał rzut karny, który został podyktowany po faulu na Danielu Grabskim. Po chwili było już 4:2, a bramkarza gości pokonał Patryk Wróbel. Kolejną bramkę również zdobył Patryk Wróbel, po dośrodkowaniu Daniela Grabskiego i ładnym strzale z „główki”. Napastnik Gromu mógł skompletować hattricka, ale w kolejnej akcji zabrakło skutecznego wykończenia. W końcówce było już widoczne zrezygnowanie gości i Grom zdobył kolejne bramki. W 87. minucie na listę strzelców wpisał się Rafał Wojtowicz, a asystę zanotował Grzegorz Działo. W doliczonym czasie gry Rafał Wojtowicz dośrodkował w pole karne rywali, a tam do własnej bramki piłkę skierował Dawid Wurszt.

Grom – Roztocze 7:2 (2:2)

Bramki: 19′ samobójcza, 26′ Jacek Podolak, 50′ Piotr Przeszło (z rzutu karnego), 56′, 65′ Patryk Wróbel, 87′ Rafał Wojtowicz, 90’+2 samonójcza.

Zmiany: 56′ Grzegorz Działo za Wojciecha Lisa, 71′ Rafał Wojtowicz za Arka Kwiatkowskiego, 83′ Marek Gleń za Przemysława Kozyrę, 87′ Bartłomiej Rutkowski za Patryka Wróbla.

Sędzia główny: Andrzej Swacha.

Asystenci: Tomasz Ostrowski, Szymon Kłoczek.