Porażka na inaugurację sezonu

W pierwszym meczu sezonu 2019/2020 Grom Różaniec przegrał na wyjeździe z Błękitnymi Obsza 0:1.

W pierwszym kwadransie meczu gra toczyła się głównie na połowie zespołu z Obszy, ale niewiele z tego wynikało. Pierwsza ofensywna akcja gospodarzy zakończyła się bramką. Mariusz Szarlip wykorzystał błąd defensywy Gromu i pokonał Wojciecha Markowicza. To trafienie nieco podciało skrzydła zespolowi z Różańca, ale w ostatnich piętnastu minutach przed przerwą ponownie przeważał Grom. W 33. minucie ładną, szybką akcję strzałem zakończył Rafał Wojtowicz. W tej sytuacji skutecznie interweniował Janusz Hyz. Chwilę później obok słupka uderzył Kacper Działo. Swoje okazje mieli też Patryk Wróbel i ponownie Rafał Wojtowicz. Po stronie Błękitnych niecelnie zza pola karnego strzelał Gabriel Zarembski.

Po przerwie gospodarze postawili na defensywę i jak się później okazało przyniosło to zamierzony efekt. Grom miał kilka dogodnych sytuacji, ale nie potrafił ich wykorzystać. Kamil Kaproń, gdy miał dobrą okazję do wyrównania trafił w bramkarza, a strzały Patryka Wróbla, Piotra Przeszło i Wojciecha Lisa były niecelne. Najlepszą okazję w drugiej części gry miał zespół z Obszy. W 88. minucie strzał z rzutu karnego obronił Wojciech Markowicz.

Błękitni Obsza – Grom Różaniec 1:0 (1:0)

Bramki: 16′ Mariusz Szarlip.

Żółte kartki: Łukasz Mazur i Patryk Wróbel (Grom)

Czerwona kartka: 65′ Rafał Witko (Błękitni) za dwie żółte

Zmiany: 46′ Marek Gleń za Rafała Wojtowicza, 76′ Wojciech Lis za Kacpra Działo, 81′ Bartłomiej Rutkowski za Grzegorza Działo.