Zwycięstwo z wymagającym przeciwnikiem!

Grom Różaniec wygrał na własnym stadionie z Tanwią Majdan Stary 2:1 (1:1) w spotkaniu 28. kolejki zamojskiej klasy okręgowej. Bramki dla Gromu zdobyli Patryk Wróbel i Arek Kwiatkowski.

Pierwsza połowa spotkania była wyrównana. Grom grał bardziej ofensywnie i w ataki angażował więcej graczy niż zespół z Majdanu Starego. Z kolei Tanew postawiła na szczelną defensywę i szybkie kontrataki. W 9. minucie Arek Kwiatkowski zagrał w pole karne, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystał Krzysztof Walkiewicz. Chwile później goście wyszli na prowadzenie. Bramkę zdobył Rafał Zań, a asystę zanotował Tomasz Blicharz.  W 18. minucie mogło być 0:2, jednak tym razem Rafał Zań nie trafił w bramkę. Grom doprowadził do wyrównania 5 minut przed końcem regulaminowego czasu gry pierwszej połowy. Przemysław Kozyra zagrał płaską, 30-metrową piłkę do Patryka Wróbla, który przejął ją w polu karnym rywali i zdobył bramkę wyrównującą!

Po przerwie Grom miał większe posiadanie piłki i gra toczyła się głównie na połowie zespołu z Majdanu Starego, ale to goście stworzyli więcej sytuacji po których mogli zdobyć bramki. W 55. minucie Daniel Grabski mocno dośrodkował w pole karne rywali, a tam pięknie głową uderzył Arek Kwiatkowski i było 2:1! Kwadrans po wznowieniu gry znakomitej sytuacji nie wykorzystał Daniel Luchowski i uderzył wysoko nad poprzeczką. Chwilę później w słupek z 12 metrów trafił Tomasz Blicharz, a w doliczonym czasie gry na wysokości zadanie stanął Grzegorz Wlizło, który zatrzymał jednego z zawodników Tanwi. Grom też miał okazje, ale nie były one tak klarowne. W jednej z ostatnich akcji meczu Wojciech Lis zauważył wysuniętego golkipera gości i zdecydował się na strzał z 40 metrów. Arkadiusz Kniaź miał z tym uderzeniem duże problemy, ale ostatecznie przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Grom Różaniec- Tanew Majdan Stary 2:1 (1:1)

Bramki:  13′ Rafał Zań (dla Tanwi), Patryk Wróbel 40′,  Arek Kwiatkowski 55′.

Zmiany: 78′ Paweł Brus za Rafała Wojtowicza, 85′ Bartłomiej Rutkowski za Jacka Podolaka.

Żółte kartki: Daniel Grabski.