Niesmak pozostał…

Grom Różaniec przegrał na własnym stadionie z Unią Hrubieszów 1:2 (0:2) w spotkaniu 24. kolejki zamojskiej klasy okręgowej. Bramkę dla Gromu zdobył Kamil Kaproń.

Mecz idealnie rozpoczął się dla gości i już w 2. minucie wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry jeden z zawodników Unii trafił w poprzeczkę, następnie piłka znalazła się pod nogami Mateusza Oleszczuka, który bez problemów zdobył bramkę na 0:1. Grom starał się szybko odpowiedzieć i po chwili bliski zdobycia wyrównującej bramki był Daniel Grabski. Niestety pomimo „czystej” pozycji uderzył głową obok słupka.  W 25. minucie za drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został lewy obrońca gości. Nie miało to większego wpływu na grę i przed przerwą swoje sytuacje miały zarówno Unia jak i Grom. W 32. minucie Wojciech Markowicz starał się wypiąstkować piłkę po rzucie rożnym, ta jednak trafiła do zawodnika z Hrubieszowa i sekundę później było już 0:2.

W drugiej połowie tempo gry znacznie spadło. Unia skupiła się na defensywie i atakowała ograniczoną liczbą graczy. Do pewnego momentu Grom nic nie mógł zrobić, ale końcówka meczu należała do zespołu, z Różańca i gdyby nie rażące błędy sędziów wynik byłby sprawą otwartą. W 60. minucie Kamil Kaproń pokonał Kamila Tomczyszyna po raz pierwszy, ale sędzia liniowy Kacper Gil uniósł chorągiewkę sygnalizując spalonego. Dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Kamil Kaproń opanował piłkę na szesnastym metrze i płaskim strzałem zdobył bramkę kontaktową. Tym razem sędzia główny wskazał na środek boiska. W 90. minucie w polu karnym rywali faulowany był Jacek Podolak. Ponownie błąd popełnił Kacper Gil i podpowiedział arbitrowi głównemu, że faulu nie było.

Grom Różaniec – Unia Hrubieszów 1:2 (0:2)

Bramka:  2′, 32′ dla Unii, 80′ Kamil Kaproń (dla Gromu)

Żółte kartki: Patryk Wróbel, Daniel Grabski, Arek Kwiatkowski, Michał Mielniczek x2.

Czerwona kartka: Michał Milniczek (za dwie żółte).

Zmiany: 55′ Rafał Wojtowicz za Wojciecha Lisa.