Bezdyskusyjne zwycięstwo w Starym Zamościu

Grom Różaniec wygrał na wyjeździe z Omegą Stary Zamość  2:0 (2:0) w spotkaniu XIX kolejki Zamojskiej Klasy Okręgowej. Bramki dla Gromu  zdobyli Daniel Grabski i Arek Kwiatkowski.

Grom miał zdecydowaną przewagę od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego. W 12. minucie Kamil Kaproń trafił z rzutu wolnego w poprzeczkę, a chwilę później strzał Daniela Grabskiego z dystansu obronił bramkarz. W 33. minucie w sytuacji sam na sam z golkiperem Omegi znalazł się Daniel Grabski, ale i tym razem skutecznie interweniował Jakub Mężyński. Wynik otworzyć mógł też Jacek Podolak, jednak nie wykorzystał precyzyjnego dośrodkowania Kamil Kapronia i „przeniósł” piłkę nad poprzeczką. W 39. minucie Kamil Kaproń dośrodkował z rzutu wolnego, Daniel Grabski zmienił tor lotu piłki i ta trafiła do bramki Omegi! Jeszcze przed przerwą prowadzenie podwyższył Arek Kwiatkowski. Kapitan Gromu wygrał walkę o pozycję z obrońcami gospodarzy i w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie miał problemów ze skierowaniem piłki do bramki.

Chwilę po przerwie po raz kolejny na listę strzelców mógł wpisać się Arek Kwiatkowski, ale tym razem trafił jedynie w słupek. W drugiej części gry Omega grała nieco lepiej, ale na Grom i tak było to za mało. W 56. minucie groźnie z dystansu strzelał Łukasz Mikulski, a piłka o centymetry minęła słupek bramki Gromu. W innej sytuacji skutecznie interweniował Wojciech Markowicz, który obronił strzał z „główki” z bliskiej odległości. Po stronie zespołu z Różańca najlepszą okazję do zdobycia bramki na 0:3 miał Patryk Wróbel, ale strzał napastnika Gromu został zablokowany.

Omega Stary Zamość – Grom Różaniec 0:2 (0:2)

Bramki: 39′ Danie Grabski, 44′ Arek Kwiatkowski.

Zmiany: 46′ Piotr Larwa za Jacka Podolaka, 83′ Paweł Brus za Arka Kwiatkowskiego, 87′ Jakub Micuła za Marka Glenia, 89′ Bartłomiej Rutkowski za Przemysława Kozyrę.

Żółte kartki: Michał Mielniczek, Daniel Grabski.